Yetişkin köpeklere gerçekten günde bir öğün yetiyor mu?

Kıyamıyorum :(

erkek arkadaşım terrier cinsi köpeğine iki öğün veriyor sanırım.

  • dedi ayca  (31.01.15 18:04:48)
Veteriner hekimler öyle diyor. Hatta o öğünde de aşırı vermemek lazımmış. Zaten hemen popolari büyüyor. :)

  • nereye bu gidis  (31.01.15 18:05:29)
veterinerler öyle diyor da, hani mantığını öğrensem de doğruyu yapabilsem?

  • dessy  (31.01.15 18:09:33)
Gunluk almasi gereken gramaji ikiye bolup iki ogun halinde verebilirsin. Kuru mama midede sisen bir urun oldugu icin aclik da hissetmiyor emin ol :)

  • Solem2  (31.01.15 18:27:27)
Veterinerler 2 öğün diyor aslında. Ama köpeğine bağlı. Benim köpek de günde 1 kere yiyor ama ben günde 5 öğün versem de yemez zaten mamasını sevmediği için.
Sağlıklı olsun diye gidip mamanın en iyisini alıyorum yemiyor kerata. Dünden beri aç aç geziyor gene de gidip mamasını yemiyor. İstiyor ki biz ona kendi yediklerimizden verelim.

  • innerbliss  (31.01.15 18:34:13)
köpeğime bağlı olsa 24 saat mama yerdi :( doymayı bilmiyor. çok iştahlı. hatta kendikini saniyesinde bitirip diğer köpeğimizin mamasına atlıyor. ben nasıl anlayacağım ne kadarının yeterli olduğunu?

  • dessy  (31.01.15 18:36:03)
Veterinerin size plastik bir ölçü kabı vermiş olması lazım. Cinsine-yaşına vb bakıp söylüyor günlük şu ölçü verin diye. Eğer iştahlı bir köpekse 2 ye bölüp 2 öğünde verirsiniz.
Bazı köpekler maşallah çok iştahlı, bütün gün versen yiyor. ama bizimki öyle değil malesef.

  • innerbliss  (31.01.15 19:03:21)