macbook pro internet sorunu

arkadasşlar hostelin daha once rahatlıkla girebildigim internetine baglanamıyorum.

şimdi 2 farklı internet var
FREE COSTUMER WIFI- buna girince normalde acılır pencere acılıyor connect diyorsun ve seni baglıyor
Hostel1- buna girince de acılır pencere acılıyor referans numaranı girip baglanıyorsun bunda da.

simdi ilkine tıklayınca wifi simgesinde bir degisiklik olmuyor birkac saniye sonra baglanılamıyor Tanılar'ı calıstırın yazıyor

ikincisine de direkt giriyor baglanıyor ancak açılır pencere cıkmıyor. dolayısıyla internete baglı ama internetten veri alamıyorum sanırım referans numarasını girmediğim için. normalde o açılır pencere gelirdi 'tanınan wifi'lardan bu baglantıları silip tekrar baglandıgımda ancak simdi bu da olmuyor.

Yardımcı ve Tanılar kısımlarından butun konumları denedim ama olmuyor da olmuyor napıcam ben bu ayarları da baglanabilecegim bu internete? her yerde giriyor bi orda girmiyor ve baskaları o wifi baglantılarına rahatlıkla girip kullanabiliyor.

./Library/Preferences/SystemConfiguration klasörünü silip aleti restart et. bir de öyle dene.

  • alperz  (31.01.15 14:07:29)
spotlight'ta bi cacık çıkmaz.

finder aktifken, shift command g yap. sonra go to folder diye bir pencere açılıcak oraya tabi başındaki nokta olmadan

/Library/Preferences/ yaz. sonra SystemConfiguration klasörünü sil. Senden parolanı isteyebilir. Girersin. Sonra çöpü de boşalt. bilgisayarını yeniden başlat.
  • alperz  (05.02.15 10:03:06)