[]

polis - şirket çalışan bilgisi

Şirketler, çalışanlarının bilgilerini ya da özlük dosyalarını polise gönderiyor mu normalde?

Fotoğraf kimlik bilgilerinin yazdığı bir form bu.

Bizim şirket, tekrar gönderiyoruz çünkü polis evrakları kaybetmiş dedi ama polise evrak gönderildiğini bilmiyodum ben?

 
Bazıları gönderiyo bazıları göndermiyo, ben direk tanışı arayıp soruyom bak la sunun bi olayı var mı diye.


  • Solem2  (30.01.15 22:37:17) 
işbirlikçi şerefsiz ise evet. normal şartlar altında mahkeme/savcılık talebi olmaksızın bi siktir git demeleri gerekiyor, saygın şirketler öyle yapıyor.

İstisnai bazı sektörler var ama bildirim yapmakla sorumlu olan veya istisnai durumlar var (misal yabancı uyruklu olması, security clearance gerektiren pozisyon olması vs) gönderilmesini gerektiren. Yukarıdaki cevap düz şirket için geçerli.
  • rygard  (30.01.15 22:48:11) 
işbirlikçi şerefsiz değiliz aslında. lakin yabancı bir şirketin türkiye ofisiyiz. Kendi ltd. şti olarak adımız var.

İnternet şirketi olduğumuz için de polis neredeyse her hafta gelip savcılıktan evrak getiriyor.
  • bonjurkes  (30.01.15 22:52:12) 
işte o şirket saydığım istisnalara giriyor.

edit: nüfus idaresi ve yerel yönetimlerle polisi bir tutan gerizekalı var oldukça malesef olacak bir de böyle olaylar.
  • rygard  (30.01.15 22:54:24 ~ 23:07:44) 
çocukları pistten alalım lütfen. işbirliği ile alakası yok, nasıl yeni bir meskene taşınınca muhtarlığa bildirmek gerek ise, aynı şekilde..


  • mrvengeance  (30.01.15 23:05:05) 
Otellerin hepsi gönderiyor, sigorta girişinin yapıldığı gün evraklar da bağlı olduğu karakola elden gider, imzalı kaşeli falan.


  • Unorthodox  (30.01.15 23:12:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.