50 bin 150 bin nasıl olur ?

önümde bir yılım var. elimde de 50 bin tl. bu parayı 150 nasıl yaparım acil yardım ve öneri pls.

Çalışarak

  • kahve kokusu  (30.01.15 19:42:27)
ticaret yapmadan zor.hangi konuda olacağı da sizin tecrübelerinize ve/veya çevrenizdeki girişimcilere bağlı.

çevrenizde yap-sat yapan biri var ise verin 50 yi bir sene sonra alt katlardan bir daire falan verir belki. daire satılınca bir miktar daha para verirsiniz.
  • istege bagli sigortasiz  (30.01.15 19:43:49 ~ 19:46:22)
but i need more realistic approaches :(

  • discopolice  (30.01.15 19:44:33)
hocam bunu bilsek zaten biz yaparız. bu kadar küçük miktarda parayı büyütmek çok zor. 50 milyon dolar nası 150 milyon dolar olur desen onun bin tane yolu var da. bu çok küçük. o kadar kısa sürede büyümesi çok zor. adam dolandırman falan lazım.

  • maxhoper  (30.01.15 19:53:26)
marathonbet'e üye oluyorsun, yaz kızım/oğlum,

Bologna-Pescara, MS 1 @1,87
Catania-Perugia, MS 1 @1,91

bu ikisine 50 bin yatırıyorsun, 178 bin olarak alıyorsun. kehehe. muhtemelen üst limit 50 binin çok altındadır ama.
  • der meister  (30.01.15 20:00:31 ~ 20:00:48)
araba alıp sat. tek bir marka modele yoğunlaş: örn: opel astra. her üç beş güne bir paraya sıkışan, arabasını değerinin altında veren falan olur. kendinin, güvendiğinin arkadaşlarının, ailendekilerin, kuzenlerinin... her bir kişinin üzerinden senede 2 araba alıp satma imkanın var. sene içinde 70-80 araba satabilirsen başarabilirsin.

  • patronun yegeni  (30.01.15 20:09:26)
ticaret.

  • yapma volkan  (30.01.15 20:10:45)
STD chartered hissesi al :))

  • joy luck club  (30.01.15 20:33:13)
bankalar bu iş için en ideal yer. bankaya git. bu soruyu yetkili birine sor.müdür veya yatırım danışmanı gibi, çeşitli yatırım seçenekleri sunacaktır. limitine ve zamanına en uygun yatırım aracını seçersin.

  • roy keane ve giggs reyiz  (30.01.15 20:38:05)
@roy keane ve giggs reyiz: 1 yılda %300 gibi bir getiriyi hangi bankacı taahhüt edecek ki acaba? adamın kafasını patlatırlar valla. %100 bile diyen olsa spk adamı taksimde sallandırır.

@discopolice: 1 yılda %300 gibi bir getiri abartıdır hatta über abartıdır. örnek skala:

şu an piyasada garantili getiri: %9 civarı

çok kaba ihtimal listesi:

%20 riskli yatırımlar: %10-%30 getiri

%50 riskli yatırımlar: %30-%100 getiri

%100 riskli yatırımlar: %100-%10000 getiri

yani senin o parayı 1 yılda üçe katlaman için acaip riskli şeyler yapman lazım. nedir mesela? devamlı iddia oynaman veya forex yapman gibi... 3'e değil 13'e de katlayabilirsin. ama bunu yaparken tüm paranı kaybetme riski de çok çok yüksek olur bunu kabullenmen gerekir. yok bunu kabullenmem diyorsan da öyle abuk subuk hedefler koyma. risk düşükse getiri de düşük olur. dünya böyle olmasaydı belli bir süre içinde herkes her yıl %300 getiri alarak 5-10 yıla Bill Gates olurdu dimi?
  • 507  (30.01.15 21:36:07 ~ 21:37:53)
stabil altcoinlerden birini stoklayıp, bitcoin fiyatı değişimleriyle btc alıp satarak.

  • rygard  (30.01.15 21:47:19)
herkese teşekkürler. bazılarınız ticaret demiş. ama bu "ticaret" hep "zenginlik" kelimesinin yanına klişe eklenmezse ölecek "ticaret" kelimesi gibi geliyor bana. yani açıkçası anlamadım. ne alıp ne satarsam. limon satan çocuğunki de ticaret. ben 50 binlik ne alıp ne satarım?

bu bitcoin, forex, hisse malesef bilgi dağarcığımda pek olmayan şeyler. bunları araştıracağım.

bir de bu süre zarfı 1 yıl olmasa da 3 yıl olsa. çok daha mantıklı ve makul bir şekilde artırmak hala mı imkansız olur?

tanıdığım birisi. altın alıp satıp 30 bin vurduğunu söylüyor. ben anlamam, beni mi yiyor napıyor bu herif ?
  • discopolice  (30.01.15 22:07:35)
Ben bunu nasıl yapacağın fikrini 30 bine satıyorum.
Ciddiyim

  • kahve kokusu  (30.01.15 23:35:25)