Yurtdışında Evlilik Organizasyonu

Sevgili duyurumun gelinleri, damatları, nedimeleri;

Roma konsolosluğundan haziran ayına nikah tarihimizi aldık :)
Ailelerimiz ve yakın arkadaşlarımız ile birlikte toplam 25-30 kişi oluyoruz. Nihah öncesi gün Roma ya gidiş, ertesi gün sabahtan fotoğraf çekimi, nikah ve akşamına müzikli bir eğlence diye düşündük.
Sıra geldi geç olmadan organizasyonu yapmaya. Gelen arkadaşlara en uygun ve eğlenceli olacak şekilde bir şeyler planlamaya çalışıyoruz.

Daha önce kendisi ya da yakınlarının başından yurtdışı nikah/düğün olayları geçmiş arkadaşların fikirlerine çok ihtiyacım var..Hatta yok yok herkeslerin fikirlerine ihtiyaç var, akıl akıldan üstün :)
Artılarıyla eksileriyle yazalım, bi karara varalım, the wedding is coming!!

1) Organizasyonu kendimiz mi yapalım/ ya da Tur mu?

a. Tur
+ Aktarma,araç,yemek her şeyi organize ediyorlar. Kafamız daha rahat olur.
- Minimum 600 Eurodan kişi başı fiyat veriyorlar. Eşiyle gelecek arkadaşların 5000 tlden fazla masrafı olur ki bunu kimseden bekleyemeyiz.

b. Tüm organizasyonu kendimiz yapmak:
+ Uçak bileti kişi başı 550 tl ye hallediyoruz. Akşam yemekleri, kahvaltı bir şekilde ayarlarız gibi geliyor.
- Haşatımız çıkabilir, ve stres de cabası, ha bir de araç olayı var:S bu açıdan biraz göz korkutucu.Ama aksiyon iyidir :)

3) Kalacak yer:
a. Roma merkezli 2 yıldızlı oteller gecelik 300 tl den başlıyor.Ki pek de iç açıcı yerler değil. Ama merkezi evet. Foto çekimi vs için kolaylık olur.
b. Airbnb den Roma merkeze pek de yakın olmayan ama şahane bir şato buldum. www.airbnb.com.tr
Kişi başı gecelik 100 küsur tl ye hem de. Nikah öncesi akşam parti için bile süper.

4) Araç
a.Taksi: Ne kadara çıkar bilemedim. Roma merkezli bir yerde kalacaksak sıkıntı diil de, diğer seçenek için çok mu olur?
b. Araç kiralamak:
Toplam 2 vito ve 1 düğün arabası kiralasak 3 günlük 1800 tl falan oluyor. Taksi bunu geçerse kiralama yoluna gidelim.

En öncelikli çözmemiz gereken sorularımız bunlar, devamı gelecek :)

Fikir paylaşan herkese teşekkürler

@kuyu suyu; teşekkürler. pegasus gidiş dönüş evet.

  • su olsam ates olsam  (30.01.15 18:39:05)
@rasputinufuk; saol, haklısın öncesinde bir gidip bakınmak lazım ama fırsat olur mu bilemedim.
şato konusu için de; yine altta bir yerlerde 50 kişiye kadar falan diyor da, kaç yatak var, o kadar kişi nasıl gece kalıyor sorucam. bu arada arkadaşlardan bazıları 7 günlük italya turu ayarlayıp, nikah günü romada olacak şekilde kaçacaklar :) o sebeple kalacak kişi sayısı 16-20 olabilir.

  • su olsam ates olsam  (30.01.15 18:53:21)
@rasputinufuk, evet en mantiklisi olayi satoda bitirip dis mekan cekimleri adi altinda bir yandan roma turu yapmak.
Ama asil soru havaalani, yatacak yer ve merlez arasi aktarmalar icin arac kiralama mi, taksi mi?

Bu arada herkes icindeki dugun organizatorunu cikarsin duyuru! :))
  • su olsam ates olsam  (31.01.15 12:40:56)