Bilgisayar Muh. zor mu?

Niye zor? Nasil zor? Ne kadar zor? Ne, kim, nerede, nasil, ne zaman, nereye, kac? Neye gore kime gore?

Sayısal zekası biraz çalışan ve ilgisi olan için orta seviye. İyi bir teknik üniversitede hakkıyla okumak elbette zor bir bölümdür ama saç baş yolduracak kadar da değil.

  • osurdum  (30.01.15 13:10:04)
zor değil. gereksiz.

  • zvonimir  (30.01.15 13:21:37)
sayısal işlere çok uzak değilsen
girince düzgün çalışırsan
mezun olmaman için bir sebep yok.
  • titiraprap  (30.01.15 13:29:37 ~ 13:54:36)
her mühendislik zor. gidip odtü'de falan okuyacaksan ekstradan zor. kolayı yok. hepimizi siktiler kodumunun okulunda.

  • argent dawn  (30.01.15 13:52:51)
zor. başka iş yapıyoruz o yüzden :))

  • aeroflot  (30.01.15 13:53:20)
mühendislik okumanın ilk şartı, adam gibi soru sorabilmektir bence. sana zor gibi.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (30.01.15 14:18:31)
la bilgisayar mühendisleri size ne etti gardaşım ?
bu çekememezlik niye ?

hepimiz kardeşizzzz, bu öfkeeee, ne diyeeeeee :)
  • titiraprap  (30.01.15 14:35:29)
Bu milletin mesleklerin gerekliliği hakkındaki yorumları da beni epey güldürüyor. Her konuda uzmanız vesselam.

  • osurdum  (30.01.15 14:37:50)
yapabileceklerine bağlı.

  • cetoxim  (30.01.15 14:50:53)
Matematiğine güveniyorsan, problem çözmeyi seviyorsan, sabırlıysan ve bir sorunu çözmek için gerekirse saatlerce uğraşabilirim diyorsan, ortalama zorlukta. Özellikle sabır anlamında sıkıntın varsa epey zor.

  • Lethe  (30.01.15 14:58:25)
Zor değil. Modern dünyayı, şirketleri inşa eden kişiler. O kadar gereksiz ki, tüm büyük şirketlerin it departmanlarında, yönetim kısmında bilgisayar mühendisleri var.

Programlana öğrenmek istiyorsan matematik mühendisliği gibi meslekler de okuyabilirsin, ya da inşaat mühendisliğ ibile. Ama donanım dersleri, bilgisayarın iç yapısı, bir ramin nasıl çalıştığı, neden bilgisayarın restart atacağı, multasking, ne bileyim kmeans algoritması gibi çeşitli algoritmalar filan öğreneyim diyorsan gir.
  • Cursed Chico  (30.01.15 17:10:56)
Adam gibi cevap vermeyi bilme sarti aranmiyor galiba.

  • delifaruk  (30.01.15 17:45:41)
yök dersleri hariç sıkıntılı bir şey yoktu, ben sadece kendi tembelliğimden kalmıştım. Çok zaman oldu ama hala çok şey değişmemiştir sanırım.

  • rygard  (30.01.15 21:34:32)