ses tonumu nasıl değiştirebilirim?

ben sesimi hiç ama hiç beğenmiyorum.
ses kaydımı dinleyince kendimden nefret ediyorum.

yok mudur sesimi karizmatikleştirecek, güzelleştirecek bir yöntem?
boru gibi konuşuyorum yav :(

vocaroo.com

buzluğa su koy, donduktan sonra çıkar biraz erit, 2-3 bardak buz gibi suyu kafaya dik. birkaç haftalığına morgan freeman olursun.

  • neil manke  (29.01.15 23:04:41)
Ses biraz kısılınca güzel bir tona yaklaşıyor. Terli terli su iç.

  • angelus  (29.01.15 23:05:12)
sigara iç

  • false pretension  (29.01.15 23:05:18)
bourbon'la gargara yap, sigara iç. tom waits olmasan da, kıyısından geçebilirsin (:

  • mermize  (29.01.15 23:06:01)
sesi güzelleşsin diye öldüreceksiniz lan adamı :d

  • bana jacob diyolar  (29.01.15 23:07:21)
düz bir yöntem yok mu? :)
ben içki de, sigara da içmiyorum.
yani sigarayı arkadaşlar içerken tadıyorum arada.
  • m e b  (29.01.15 23:10:13)
sigara kalınlaştırıyor net.

  • shotgunwoman  (29.01.15 23:11:12)
Taklit yapmaya calis sesinle.

  • delifaruk  (29.01.15 23:16:18)
yalnız, sesim zaten boru gibi. travesti sesi gibi geliyor bana :(

  • m e b  (29.01.15 23:17:03)
sigara +1, millet ses tonumu çok beğeniyor. dalgasına geceleri radyo programı yapıyorum, diyorum. normal karşılıyorlar. şaşıran da olmuyor.

  • cok iyi yol  (29.01.15 23:18:37)
Öncelikle
www.percemler.com

yani sizin duyduğunuz sesle başkalarının duyduğu sizin sesiniz farklı. 10kişiye sorun sesim kötü mü diye. kötü derlerse gidin bir tiyatro kulübüne katılın ne bileyim ses nefes egzersizleri yapın diyafram nefesi fln çalışın. sesinizi kullanmayı öğrenebileceğiniz kurslara falan gidin.
bence en güzeli sesimizi sevelim ve koruyalım.
  • suspendline  (29.01.15 23:19:07)
bir de ses ifşası yaparsan daha iyi yardımcı oluruz :))

  • cok iyi yol  (29.01.15 23:19:34)
sağlıklı yolu yok mu? sesim güzel olacak diye ciğerlerim mi solacak kanser riskiyle?

  • m e b  (29.01.15 23:20:07)
tiyatro +1, ayrıca maskeleme tekniği var. onu da araştır. sesini, sinüs ve kafatası boşluğuna dağıtıyorsun.

  • cok iyi yol  (29.01.15 23:21:05)
sesini öne al, geriden geliyordur. ses açma alıştırması falan var onlardan yap.

  • domates yiyom  (29.01.15 23:26:15)
cok iyi yol:

sesimi ifşa ediyorum: vocaroo.com

kötü mü, bana mı öyle geliyor yoksa alelade mi?
  • m e b  (29.01.15 23:32:09)
Simdi dusundumde, benim ses de seninki gibi zannedersem. Yasim 20 iken telefonda konustugum insanlar 35+ saniyorlardi, simdi de 40+ gibi geliyor zannedersem disaridan. "Boru" dedigin olay var zannedersem bende de. Odun gibi dumduz ses:) renk yok, ahenk yok.

Edit: Dinledim, normal ses bu. Nesi boru gibi?
Tiksiyon +1
  • delifaruk  (29.01.15 23:35:26 ~ 23:36:48)
m e b, ses iyi abi. biraz diksiyon problemi var sanki. çözülmeyecek bir şey yok :)

  • cok iyi yol  (29.01.15 23:36:01)
tıslama var bence sesinde

  • domates yiyom  (29.01.15 23:38:36)
domates yiyom hocam, daha iyi bilir. ben aradan çekiliyorum :)

  • cok iyi yol  (29.01.15 23:39:58)
@sadakatsiz: köylüyüm de ben :) bazı harfleri genizden söylüyorum gibi çıkmıyor mu? bir de tanıştığım insanların çoğu yurtdışında yaşadın mı, diye soruyorlar. diksiyonum da berbat galiba :d ama teşekkürler beni rahatlatan cevap için.

@delifaruk: 25 yaşındayım. sesim uygun mudur yaşıma göre?

@cok iyi yol: içimi ferahlattın ya :)

@domatesyiyom: nasıl düzeltebilirim?
  • m e b  (29.01.15 23:40:29 ~ 23:41:15)
Yasina gore normal bence sesin. Ama tiksiyon lazim dedigin gibi. O da kisa zamanda olmayacagi icin her yigidin harci degil. Sabretmek gerekiyor.

Hem surati hem sesi buyuk gostemek ne aci bilemezsin:)
  • delifaruk  (29.01.15 23:53:00 ~ 23:54:40)
meb sesi dinledim de hocam,

sen jim beam'dir, jack daniel's'tır, onlara ver kendini (:
  • mermize  (30.01.15 00:00:25)
@delifaruk: bir defasında, 18 yaşımdayken bir anketör kız önce anket yapmak için bayağı bir ısrar etti. sonra anket sorularına geçecekken yaşımı sordu. ben de 18 diyince bana "kusura bakma ya, 30 yaş altındakilere anket yapamıyoruz." dedi ve ben ortada kaldım şok vaziyette :)) ben de bisiyorum, aynı acıları yaşamışız yani :)

@mermize: kötü mü yani? :)
  • m e b  (30.01.15 00:02:41 ~ 00:03:20)
dostum sen kalınlaşsın istiyorsun sanırım, ince geldi bana. o yüzden dedim. kötülükten değil (:

  • mermize  (30.01.15 00:07:56)
bence gayet güzel ses tonu, karizmatik. dediğim gibi sen farklı duyuyorsun bilimsel olarak normal bir durum.
ama diksiyon kursuna kesinlikle bir uğra. sesine de kendine de güvenin artar.

  • suspendline  (30.01.15 00:16:06)
s harfindeki peltekliği çalışıp düzeltebilirsin.

  • namus ninjası  (30.01.15 00:19:08)
Sesinde bir sorun yok gayet normal.
Diksiyon kısmı çok net şundan kaynaklanıyor, bütün e leri kapalı söylüyorsun. Şimdi yazarak anlatamam ama bi kapalı e var "keskin" kelimesindeki e kapalı. Bir de açık e var "sensiz" kelimesindeki örneğin.
Bunları doğru söyleyen birinden dinlersen aradaki farkı anlarsın. Ama sen "ben" kelimesini mesela kapalı e ile söylüyorsun.
Almancılar bütün e leri kapalı söylüyorlar. O nedenle seni de almancı falan sanıyorlardır.
Almancıların kapalı söyleme nedenleri de, almancada e diye yazılan herşey kapalı e olarak okunur. Acık e şeklinde okunması için ä diye yazılmalı. Yani bän yazsaydi ben kelimesini bizim gibi dogru okurlardi.
  • kucukharfler  (30.01.15 10:36:18)