Sigara İçme Yasağı

Şimdi bu ünlü Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun'u inceliyorum.

Diyor ki, şu şu şu alanlarda (örneğin işyeri, okul, hastane vs) sigara içilemez.

AMAAA

x, y, z alanlarında tütün ürünleri tüketilmesine mahsus alanlar oluşturulabilir.

Şimdi bakıyorum bakıyorum bu x,y,z alanları dediği yerlerde iş yerleri yok. işyerlerinde insanlar nerede sigara içiyor. Ya da bunun düzenlemesi nasıl oluşturulmuş?

Düzenlemeden değil ama uygulamadan bir örnek binanın dışında, kapı önünde içiyorlar

  • gdduman  (14.08.09 14:37:56)
"patronlar da iciyorsa gayet odalarinda/heryerde iciliyor" modelleri de var*; gordum, biliyorum.

daha fazla konusturmayin beni : )
  • dolphingirl  (14.08.09 16:14:06 ~ 16:14:40)
Benim çalıştığım şirkette sigara bahçesi yapıldı. çalışanlar, belli saatler arasında çıkıp, çam ağaçlarının dibinde, çimlerin üzerindeki banklara oturup sigarasını içiyor. hatta sigara içmeyenler bile bu belli saatler arasında çıkıp hava alma ihtiyacını gideriyor. sigara yasağından memnun kalan tek "tiryaki personel" bizim şirkettekiler sanırım :)) patronumuzu seviyoruz.

(bkz: yalakalık mode on)
  • sakingittarist  (14.08.09 22:20:13)