rusca??

Iyi geceler uyumayan ve uyuyamayanlar.

Sorum Ruscayla ilgili. Simdilik 50 derste rusca adli pdf ile devam ediyorum , orada da ders ders farkli konular isleniyor. Kelimeleri aklimda tutabiliyorum birkac kere yazdiktan sonra tabi ama asil problem isimlerin -i, -in, -de, -den halleri ve cogullar da isin icine girince kafa cok karisiyor. Ama fiil cekimlerinde sorun yok, gordukce ezberliyorum yani.
Ne yapmak lazim bu ismin cekimleriyle? Bir tablo yapip o tabloyu kafaya kazimak mi yoksa yavas yavas ogrenmek mi ki bu yolu da simdiye kadar denedim ve kafa karisikligindan baska birseye neden olmadi

selam dedigin kitabi biliyorum. bunun disinda bir suru kitabim da var.

oncelikle o kitap ogretme acisindan kotu bir kitap, zor ilerlersin.

ingilizcen varsa : nicholas brown- new penguin russian course
Bu kitabi bul, dedigin konu padej, ve bu kitap padejleri cok guzel isliyor.
bir de brian kemple-essential russian grammar. Bunu da bul. bu ikisini bitirmedeb baska kaynaklara bakma henuz. Kafan karisip odagin dagilmasin.
  • cedex  (29.01.15 07:52:07)