Ölmek, bedeni terketmek, etrafta dolanmak - The lovely bones

Bu tür konularla ilgilenmemeye, uzak durmaya çalışıyorum. Sorgulamamaya , düşünmemeye. Ama arada filmler geliyor ya da başımıza geliyor o olaylar ve etkiliyor ister istemez.Sonunda da bİr şekilde geçiyor etkisi sonra. Umarım sabaha kalmaz bir şey.

The lovely bones, cennnetimden bakarkeni seyrettim az önce.

www.imdb.com

Spoiler içeriyor biraz bu paragraf:

Filmde kız ölüyor, öldükten sonra gidilen yere, ölülerin (bu dünyaya göre ölülerin, aslında onlar da yaşıyor) oraya gitmeyip o aradaki yerde ddünyayı izliyor, bırakamıtyor çünkü burayı, bir kaç işaret yolluyor sevdiklerine. Onları gözlemliyor, dinliyor yaşamlarını seyrediyr. O izledikleri de onu bırakamıyor, yaşamlarına devam edemiyorlar. Fİlmdeki anafikir, ölen gideceği yere gitsin, kalanlar da yaşamaya devam etsin, öyle her şey yoluna girecekti. En sonda o yere gidince izledikleri kişilerin hayatları normale döndü.

Çoğu filmden etkilenen biri olarak böyle duygusal drama bir film bayağı etkiledi.

Onun dışında mesela şu an oturduğumuz yerde başka bir boyutta aynı yerde belki başkası oturuyor, başka bir yerde, bizim bedenimizdeki kişinin başka bir mesleği var, başka biriyle evli, başka aileden gelme. Aynı odada onalrca blki farklı dünyadan yaşam var ama birbirini göremiyorlar, çok az kişi bu tür şeyleri görebiliyor.

Fİlmdeki olaylar mantıksız gelmedi değil. İnsanın algılayamadığı ya da bu algıları algılayabilecek yeteneklerini, duyularını geliştiremediği için algılayamadığı şeylerin olduğunu düşnüüyorum.

the devil's backbone filmi de benzer bir filmdi ve benzer olaylar vardı.

Bu fimleri seyredenlerin ya da bu konularda fikirleri oalnların düşünceleri neler?

Ben bariz saçma bulurdum ta ki boyle birşeyi deneyimleyene kadar. Artik adımdan daha eminim ki etrafimizda bizi izliyorlar. Cagirdigimiz yanimizda olmasini istedigimiz zaman etrafimizda oluyorlar.

  • pinman  (28.01.15 23:56:08)