Hayatı boyunca ilişki istemeyenler var mı?

Geçmişte yaşadıkları üzüntüler, pişmanlıklar sonucu böyle karar alan var mı? Daha önceden böyle karar alıp, ilişki yaşayanlar var mı? Böyle bir kararın eşiğindeyim, tecrübelerinizi merak ediyorum.

Boyle bir karar vermedim ama uzundur ilişki yaşayacak pambikliktan milyon isik yili uzakta olduğumu hissediyorum. Senin bahsettiğim tarzda bir kararin uzun vadede işlerliği olduğunu düşünmüyorum bu arada.

  • damdanakan  (28.01.15 20:54:11)
ben yıllarımı verdiğim manyağın birinden sonra bu kararı verdim. tabii hayat ne getirir bilemem.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.01.15 20:56:23)
ben de kesinlikle istemiyorum diyebilecek durumda değilim ancak henüz 20 yaşında olmama rağmen kendimi bu tip işlere önemli ölçüde kapattım. istesem de belli bir noktanın ötesine geçemiyorum, tıkanıyor. yani kimseyle "ilişki" sayılabilecek bir şey yaşayacak kadar yakınlaşamıyorum. olmuyor. böyle mutlu musun dersen değilim. diğer türlü de değildim. sorun ilişkilerde değil bende olsa gerek. bu tip durumlarda problem genelde kişi kaynaklı oluyor zaten ilişki değil.

çok değil 2 sene önce "BIRAQMA SENSİZ ÖLÜRÜMMM" tarzı bi' heriftim, şimdi o noktaya gelemiyorum. yine de kendimi pek ciddiye almıyorum açıkçası, 20 yaş bu işlerde olgunluk için çok küçük. belki birazcık büyümüşümdür, o yüzden "bundan sonra aşık olmam yea" diyorumdur. belki cidden ümit yoktur. zaman gösterir.
  • der meister  (28.01.15 20:56:32 ~ 20:57:30)
ben. bir yıldır bu dönemdeyim. bir erkeği tanımak, flört, ilişki vs. ile vakit kaybetmediğimden dolayı kendime bolca vakit yarattım, çok huzurluyum. bu ne kadar daha gider bilmiyorum ama bu huzuru yaşamanı tavsiye ederim.

  • mellifica  (28.01.15 21:00:21)
-buraya yarali duygusallar gelecek-

  • Solem2  (28.01.15 21:03:25)
@mellifica, aynen katılıyorum. ilişkiler insanın yerinde saymasına neden oluyor. hobileri geçtim işe bile engel oluyor. kararın kısa süreli gibi, başta ömür boyu şeklinde mi karar aldın?

  • cok iyi yol  (28.01.15 21:03:52)
benim kendimi bildim bileli sevgilim yok. çok rahattır tavsiye ederim ama gece olunca ağlama benim niye sevgilim yok diye aynı zamandı çok zordur. herşeyi sen yapacaksın ama bunun sonucunda çok güçlü olacaksın.

  • komando kani var bende  (28.01.15 21:07:57)
@damdanakan'ın dediği gibi, uzun vadede kimse tırlatmadan dayanamaz. insan yalnız olmak için yaratılmamıs. yalnızlık zor, ve sağlığa bile uzun vadede zararlı.

  • fransizkalanadam  (28.01.15 21:08:53)
yaşınız otuza dayansın, vücudunuz teklemeye başlasın, duygusal olarak boşluğa düşüp sendromdan sendroma koşun. sonra gelin gençler. ilişki iyidir, düzen güzeldir.

can alıcı bir örnekle konuya nokta koyayım, ofiste 5-6 sene önce işe giren bi çocuk vardı, iyi bi arkadaşım. herif iki defa motor çaldırdı, aklı değil bir, beş karış havada başka birini görmedim. sürünüyodu ayrıca maddi, manevi. 3 sene önce evlendi, şu an ayıla bayıla izlenen sinema filmleri ve dizilerde çok güzel işler aldı, büyük paralar kazandı ve hayatını düzene soktu. acayip güzelde bir oğlu var. asi ve çılgın hayat bi yere kadar, bu işler yaşla alakalı bana kalırsa.
  • bruceandwayne  (28.01.15 21:08:59)
reddedilmek sayılıyor mu? hiç ilişki yaşamadığım için şu saatten sonra yaşasam bile bi halta benzemez diye düşünüyorum. bu nedenle uzak duruyorum.

  • tirt star  (28.01.15 21:13:20)
@komandokani, bu kararı almamda onun da etkisi var. ilişki başlatamıyorum. başlattıklarım dayanmıyor. sayısı çok değil diye düşünüyordum 1 sene içerisinde 20 kişiye yakın tanışma, görüşme yaşamışım. netice alamamışım. her gün niye sevgilim yok diyorum, olunca da sorun yaşayacağım biliyorum. böylesi daha iyi olacak gibi.

@fransız, illa birliktelik mi olması gerekiyor? aile, arkadaşlar yeterli değil mi?

@bruceandwayne, 24 olmuşum zaten. ayrıca çok sakin adamım. evlenince insanın kendi sorumluluğunun yanına artı sorumluluklar yükleniyor. buna ne diyeceksin?
  • cok iyi yol  (28.01.15 21:16:18)
yok yav ben evlen demedim. evliliğin hatta toplumdaki en küçük faşist kurum olduğuna dair bi yazı okumuştum geçenlerde, kısmende haklıydı. ilişki çok geniş bi skala benim tavsiyem karşılıklı güven çerçevesinde, sevdiğin biriyle yaşaman, halk arasında ciddi ilişki diye tabir edilen şeyi kastediyorum. ha ordada sorumluluk yok mu, var evet. eğer sorumluluk istemiyorsan zaten one night stand takıl.

  • bruceandwayne  (28.01.15 21:19:26)
erkek tarafıyım. canımı da yaktılar, can da yaktım.

yine olsun yine aynı olaya, olaylara girişirim. geçelim o 'artık sevmeyeceğim' triplerini. başladığında her aşk, ilk aşkmış gibi oluyor. kastırmaya gerenk yok.
  • mermize  (28.01.15 21:20:30)
@cok iyi yol

onların yeri baska, ama duygusal gereksinimlerde var. bence sen kendini kandırıyorsun, yoksa önceki duyurularından biliyorum seninde istediğini. ne yap ne et kandırma kendini. onların yetmeyeceğini (bak bunları hep uzun vade için diyorum, yoksa herkesin yalnız oldugu dönemler vardır normaldir anamızın karnından sevgiliyle dogmadık) sende biliyorsun gayet iyi. dengesiz birine denk gelmediğin sürece ilişki hayattan aldıgın tadı katlar.
  • fransizkalanadam  (28.01.15 21:22:00)
öyle bir karar almadım, yüzsüzümdür çiğnerim nasılsa diye. ama en son ayrılırken çok alçaldım, kendimden hala tiksiniyorum. yeni bir ilişkiye başlayıp başlamamakk üzerine düşünmüyorum bile, şuan kimseye eziyet etmek istemem kendimin farkındayım. hayat boyu da sürmez gibi çünkü tek başına uyumak çok rezil bir şeymiş.

  • nickimin hakkini veremedim  (28.01.15 21:23:15)
@bruceandwayne, onun da evlilikten farkı yok. one night stand istemiyorum. zaten istesem de onun bile sorumluluğu var. uğraşması var.

  • cok iyi yol  (28.01.15 21:24:18)
@fransizkalanadam, bu resmen kumar oynamak. kimse göründüğü gibi değil. tekrar üzülmenin, yıkılmanın anlamı yok. yeni bir ilişki için tanışma çabaları, flört vs. gücüm yok.

  • cok iyi yol  (28.01.15 21:26:25)
abi o zaman hayatın boyunca ilişki yaşama :)
karşına çıkan insanlar saçma sapandı diye gelecek olanların önünü kapamak bence çok tuhaf. insan ilişkileri alışveriş gibi değil ki. marketten et alırsın bozuk çıkmıştır, bi daha alırsın lan belki bu sefer tazedir diye yine bozuktur, sonra yine alırsın etrafta başka market yoktur yine bozuktur. sonra almazsın. insan ilişkileri böyle değil ki karşına hep bozuk insanlar çıkıyorsa zaten problemi kendinde aramalısın. ama olay böyle değil yani emin ol. binlerce insan var etrafta.

  • bruceandwayne  (28.01.15 21:29:15)
@cok iyi yol

abi seni severim ama bildiğin eminim su dediklerine kendinde inanmıyorsun. neyse istemiyorsan ilişki kurma ama umarım sevdiğin birine rastlarsın. benden bu kadar.

ha birde, one night stand işlerinin öyle kolay oldugunu düşünmüyorum cok yakısıklı ve etkileyici olmadıktan sonra, öyle olan arkadaslarım bile ayda 1-2 denk getiriyor baya düzensiz işler.
  • fransizkalanadam  (28.01.15 21:31:32)
@bruceandwayne, işte burda bunu tartışıyoruz :) belki de gelmeyecekler. gelenler için de risk almaya değmez. bencilce düşünüyorum ama ne yapayım. insanları da üzmenin anlamı yok, bende çok büyük sorun var. ben kararıma daha da yaklaşıyorum ve biliyorum böylesi daha güzel olacak.

  • cok iyi yol  (28.01.15 21:34:33)
@fransizkalanadam, bilmukabele dostum. one night stand olayı çok saçma zaten. dediğin kriterleri taşımayan biri, kızlar için ego şişirme görevi üstleniyor.

  • cok iyi yol  (28.01.15 21:37:45)
  • boomber  (28.01.15 22:12:26 ~ 22:32:34)
@boomber, entryni okudum. kelimesi kelimesine düşüncelerimi dile getirmişsin. çift tik sana, aradığım cevap bu işte.

  • cok iyi yol  (28.01.15 22:17:25)
@cok iyi yol merak etme yalnız değilsin, asla böyle hissetme, herkes nasıl olurrr, ilişkisiz mutlu olamazsın kafasında, trende uymak için arkadaşlarından geri kalmamak için boş ilişkiler peşinde, bu konuyu internette araştır, ileride çok daha güçlü bir topluluk olacak bu..

  • boomber  (28.01.15 22:31:35)
su ''mgtow'' dediğini forumda 3 saattir geziniyorum. lan hayat bu kadar boktan mı, kadınların hepsi bu kadar acımasız mı lan? içim karardı yemin ederim. inanmak istemiyorum.

  • fransizkalanadam  (28.01.15 23:08:55)
@boomber, aidiyet duygusu güzel. yalnız değilmişim.

@fransız, hangi forum?
  • cok iyi yol  (28.01.15 23:13:43)
ya işte mgtow grubunun forumu

  • fransizkalanadam  (28.01.15 23:24:28)
buldum da no english yes cry.

  • cok iyi yol  (28.01.15 23:25:18)
@fransizkalanadam maalesef bu evrensel gerçek :) , burada konuyla ilgili polemik oluşmaması için çok girmek istemiyorum ama sözlükte yazacağım yakında makaleleri çeviriyorum fırsat buldukça.

  • boomber  (28.01.15 23:32:08)
bütün kadınlar böyledir demek çok aşırıya kaçmıyor mu?

  • fransizkalanadam  (28.01.15 23:34:43)
kesin samimiyetsiz gelecek ama ben sanırım bu noktaya geldim.

5-6 ay önce çok istediğim bir ilişki bir iki görüşme sonrasında olmadı. ondan önce de ben ne kadar efendi adam modunda ileriye dönük ilişkiler arasam da istediğime ulaşamadım.

bir süre önce fakbadi kıvamında takılmaya başladım. evlilik kafasına girdiğim 28-29 yaslarımdan sonra ilk defa sadece sikimin doğrultusunda hareket etmeye başladım. şimdi gelene bir gidene iki. aleni olarak söylüyorum bağlanmak istemediğimi. sevişiyoruz sadece. şimdi daha çok talep görüyorum.

belki de kendimi efendi erkek zannederken aslında ben de yaramızmışım. neyse öyle işte..
  • twelfth  (29.01.15 12:15:03)
ben varım. Hiç istemiyorum asla istemiyorum , zulüm gibi geliyor. Ama ben bu kararı yaşadığım sıkıntılardan sonra bilnçli şekilde almadım. yani tamam bundan sonra vazgeçtim demedim, belki bilinçaltıyla falan ilgili içime bi bıkkınlık çöktü , sevgilisi olana aşık olana acır haldeyim. Grip gibi zatturre gibi ne bileyim böyle çeşit çeşit rezil hastalık milrobu gibi görüyorum. Allah korusun ya , iyi böyle

  • waterhardeningsteel  (29.01.15 12:58:41)