[]

Klasik muzik bestelemek icin soyle bir program var mi?

Orkestralardaki butun yayli, uflemeli, vurmali calgilarin temsili sesleri olsun programda "guitar pro" gibi, notalari motalari girerek bir demo dinletebilsin prgoram, bir senfoniyi komple calabilsin mesela herseyi girdikten sonra. Guitar pro'da electic, acustic vs. gitarlari ekleyip, tablari girip, ritimi, parmaklarinla yapabildigin bilinen efektleri (bend, let ring vs.) falan ayarlayip komple bir parcayi hazirlayabiliyorsun mesela, klasik muzik icin bunu gibi bir sey ariyorum.
Gunumuz bestecileri nasil yapiyor bu besleme isini, bir yazilim kullaniyorlardir heralde, 19.yy'daki gibi agiziyla "di-di-di diii diit dit" diye mirildanip yardimcisina "yaz evladim sunu" demiyorlar heralde artik? Muzikten anlamam ki ne bileyim:) 
tabi ki filarmonik aradığın vst ama bunu kullanabileceğin birde daw lazım.

www.ikmultimedia.com
  • bruceandwayne  (28.01.15 20:45:14) 
Zannedersem "daw" dedigin sey, benim aradigim sey oluyor. Onu soruyorum iste.


  • delifaruk  (28.01.15 20:51:53) 
şimdi bir tane program kuruyosun. sonra bu bahsettiğim eklentiyide kurup amacına ulaşıyorsun en kolay böyle ifade edebilirim. ableton live, fl studio, cubase aklıma gelen ilk digital audio workstationlar. ben kullanım açısından fl studio tavsiye ederim. arayüzü kolay, yeni başlayacak biri için gayet ideal.

tr.wikipedia.org
  • bruceandwayne  (28.01.15 20:55:39) 
Ben gitar tabi girer gibi nota gireyim istiyorum, ona gore calsin program da. Bu nahsettigin programlarla bu mumkun mu?


  • delifaruk  (29.01.15 00:02:18) 
  • fadetoreality  (29.01.15 00:04:57) 
senin aradığın daw değil sibelius, finale...vs gibi notasyon programları. ha ama istersen mesela daw'daki enstrümanlara sibelius'ta yazmış olduğun parçayı çaldırabilirsin.


  • soso  (29.01.15 00:26:57 ~ 00:28:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.