2. dönem 3 ortalama yapabilir miyim ?

ilk dönem 1.2(hiç çalışmadım neredeyse) ortalamam geldi. aslında 2.4 getirirsem sıkıntı olmuyor ama ortalama yüksek tutmak istediğim için min 3 yapmak istiyorum. dersi pür dikkat dinleyip düzenli not tutup günlük tekrar yapsam vize ve finallerden önce kastırsam ne kadar mümkün 3 getirmem ? 2. dönem kredisi yüksek 3 dersim var. mat 2 fizik 2 cebirsel ifadeler.

vizesinden 0 alıp çok kasıcam finalde 100 alıcam diyen çok babayiğitler gördük biz.

sonuç hüsran olur genelde.
  • take me rufee2  (28.01.15 17:31:01)
Hayir. Ileriki yillarda yapabilirsin yeni dersler aldikca iyi not aldigini varsayarsak.

  • sayns  (28.01.15 17:35:01)
SPA 3 gelir, ama GPA için biraz kasmak lazım. Bir de tekrar aldığın ders varsa filan o zaman hesaplar değişir. Okulunun sisteminden kontrol et bence bi, ama mümkün yani.

  • klassno  (28.01.15 17:35:43)
Tabi lan manyak misin

  • icim urperiyor  (28.01.15 17:38:19)
@klassno benim demek istediğim ikinci dönem ortalaması. yani bu dönem 1.2 geldi ya ikinci dönem 3 gelirse 1. yıl ortalaması 2.1 oluyor. onu söylemek istedim

  • lathspell  (28.01.15 17:39:13 ~ 17:39:51)
yaparsın niye olmasın? ben de hep ikinci dönem 3 yapmak istedim. inanır mısın ikinci dönem 4 yapmak hedefim. valla bak dalga geçmiyorum. daha öncekileri masaya yatırıp bir strateji belirlemem lazım. ama hedef medef demiyorum geriye bakıp nerde sıçmışım nerden sonra bok olmuş herşey onlara bakıcam. 2 tanesi aklımda buraya da yazayım:

1- ertelemicem.
2- az ders alıcam -verirlerse yani-. zira eminim ki disiplinden koptuğum zamanlar olcak. ilk hatamda nakavt olmiyim bu sefer.
  • klar  (28.01.15 17:45:51)
o zaman gayet mümkün. ortalama notun BB olacak demektir ki bu da gayet basit aslında. biraz dişini sıkarsan yapabilirsin.

  • klassno  (28.01.15 17:46:40)