telefondan kitap okuyan var mi?

bugune dek hep soguk bakiyordum bu ise. kitap telefondan okunur mu lan diyordum. ama gecen gun kitabi evdwe unuttugum icin mecburen telefondan okudum. 1 hafta boytunca da devam edim. fikrim komple degisti.

yuzlerce kitap var, isik, font, sayfa cevirme, yaninda tasima derdi yok. kitabin kokusu vs.. farkli ama hakkaten cok pratik. sizde durum ve gorusler nedir?

Ub reader dan okuyorum hocam. Epub formatinda dosyalar buluyorum. Siyah font ile cok iyi oluyor. Ama en az 5 inch tel lazim. Yoksa goz agritiyor.

  • joy luck club  (28.01.15 09:17:06)
şarj sıkıntısı olmasa hep telefondan okurdum. fakat telefonumun şarjı normalde yetmiyor, kitap okusam sürekli elektriğe bağlı olmam lazım. :(

zaman zaman okuduğum oldu, çok rahat bir şey.
  • lemmiwinks  (28.01.15 09:18:31)
3,5 inch ekranda okuyorum, gayet memnunum. (özür. 4,3 inch imiş ekran)

  • nereye bu gidis  (28.01.15 09:31:36 ~ 09:34:47)
artık telefon harici bişeyden okuyamıyorum desem.. aynı kitap evde bekliyor ama ben telefondan okuyorum. tablet buyuk geliyor açıkcası. telefon foreva. adobe reader'a alıştım ben radaeepdf'de var ama adobe en pratigi. s4 var bende inç olarak bilmiyorum ama tek sayfa şeklinde olan taramalar aşırı rahat oluyor

  • eja  (28.01.15 09:42:42)
Küçük ekranlı telefonumda ya kitap ya da Ekşin'den kaydettiğim entryleri okuyorum. Yolda, can sıkıntısında çok güzel oluyor.

Sonra Kindle aldım, onun performansı çok daha iyi. Eğer bu işi sürekli hale getirmeyi düşünüyorsanız tavsiye ederim :)
  • sevgikusunkanadinda  (28.01.15 09:42:54)
normalde kindle kullanıyorum ekitap olayı bana çok cazip geliyo çünkü genelde fantastik romanlar okuyorum ve her biri tuğla gibi oluyo kitapların. kindle'ın amazon üzerinden indirilebilen telefon uygulaması da var ama google playde ülkenizde çalışmıyo diyo o yüzden google'da falan aratıp yükleyebilirsin. aynı kindle görüntüsüyle okuyabiliyosun. ondan önce de aldiko ve moon reader kullanıyodum

  • kakamelsokoban  (28.01.15 12:43:34)
samsung s4 telefonumla okuyorum bazen. ama kalın kitaplar değil, tiyatro oyunları okuyorum genelde. makaleleri okuyorum vs

  • mutlusismankedi2015  (28.01.15 12:43:52)
kindle'ı evde unuttuğum için denedim. 4 saatlik deneyim sonucunda asla yapılmayacağı konusunda netleştim.

  • rygard  (28.01.15 13:04:38)
Yol tuttuğu için okuyamıyorum ama dinliyorum. mp3 olarak birçok tanesini buldum ve bulamadıklarımı audible.com'dan alıyorum. Günde en az 3.5-4 saatim de yolda geçtiği için 2 günde bir kitap bitirdiğim oluyor. Zaten telefonumun ekranı çok mini mini, mesajı emekli dedeler gibi okuyabiliyorum ancak.

  • aychovsky  (28.01.15 13:08:55)