[]

Araba kullanırken titreme

1 senedir felan ehliyetim var. Onun da beya öncesinde araba kullanıyordum

Trafiğe çıkınca ayağım titriyor, heycandan sağa sola bile bakamıyorum. Bodoslama gidiyorum. Işıkta durduğumda heyecandan debriyajı kaçırdığım oluyor, spot ediyor.
Park etmek tam bir işkence, hele bayırda trafik sıkışırsa aklım firar ediyor. Geri kaçırmaması dert, öndekine vurmama bir dert.

Nasıl aşiciğiz bu durumu. Önceden böyle bir heycanım, korkum yoktu. Kontağı çevirdiğim anda hay amk gene başlıyoruz tripine giriyorum.

 
başından kaza geçmiş olabilir mi yada bilinç altında ailende kaza yaşayan oldumu hiç? trafikte korkacak birşey yok. insan bilmediği şeyden korkar heyecanlanır. geceleri trafiğin olmadığı zamanlarda küçük gezintilere çıksan?


 • false pretension  (27.01.15 18:22:27) 
Kaza geçirmedim. Herkesin olduğu kdar trafik kazaları yapan arkadaşlarım ..vs var. Ama bunlarla alakası yok.
milletin arabasına vuracam, rezil olacam, dövecekler gibi şeyler. Gece dışarda sürmek demin aklıma geldi: o zaman da gecenin bu vakti bu mal kim, nabıo derler diye düşündüm. ses çıkcak, millet camlara felan yönelcek asdfghj:)

 • zbrs  (27.01.15 18:32:21) 
şöyle tampon dokundurmalı ufak bir iki kaza lazım size.


 • lazpalle  (27.01.15 18:33:15) 
nasıl yani?! ben anlayamadım. yola çıkacaksınız kim ne diyecek size allah aşkına. kafanızda bazı şeyleri kurmayı bırakırsanız daha rahat araba sürersiniz.


 • false pretension  (27.01.15 18:36:44) 
o arabayı sat, kendine otomatik vitesli bir araba al. 2 ay sonra gel burada görüşelim, bakalım o heyecan stres kalıyor mu...


 • teknikekip  (27.01.15 19:30:14) 
Kullandığım tek bir araba yok. çalıştığım yerde var bi kaç araba. Veriyolar bana al bunla şuraya buraya git diye.
biri vosvos diğeri transportr. ikisi de boyut oalrak çok farklı sürüşleri de değişik. Birinden inip birine binince mal gibi kalakalıyorum.

 • zbrs  (27.01.15 19:46:17) 
Ben de korkuyordum epey, benzer durumdaydim. 2 hafta once belediye otobusuyle carpistim. Hala kullaniyorum ve sanirim daha iyi.. Korkmaya devam ettikce kaza yapma ihtimaliniz de artiyor.


 • boris the animal  (27.01.15 20:09:12) 
pratik yaptıkça zamanla geçer. herkes ilk trafiğe çıktığında aynı şeyleri yaşar.


 • japon askeri  (27.01.15 21:52:24) 
Bize ait olan focus ve ducata var.

Demek istediğim şu ki, trafiğe çıktığımda tek bir arabayla çıkmıyorum. sabah başka öğlen başka akşam başka yarın başka. Sürekli değişiyor bu. Ve her seferinde geriliyorum. Arabaları ve mekanizmalarını çözemiyorum. Birinde tamam bu böyle diyorum, pat araba değişiyor ve unutuyorum. 2 gün içinde 4-5 farklı araba sürüyorum.

en rahat kullandığım bildiğin vosvos, tosbağa. Diğerleri dizel ve benzinli. Vosvos bana mısın demiyor, hiç stop ettirmedim daha. Ki sürmeye en çok korktuğum arabaydı kendisi eski olduğu için.

Diğerlerinde ya ani kalkış oluo, ya da başka birşey. ama vosvos tam benim kafadan ya.
 • zbrs  (27.01.15 22:11:34 ~ 22:13:55) 
Bence bir psikiyatriste görünün. Başka bir sıkıntının araç kullanırken ortaya çıkması gibi görünüyor (aklıma panik atak geldi, ama bu işin uzmanı bilir doğrusunu). Ne kendinizin ne de başkalarının yaşamına kastetmeyin. Uygun bir ilaçla sorun ortadan kalkar, siz de rahatlarsınız.


 • animus  (27.01.15 22:16:09) 
@animus

Öyle bir sıkıntım yok. Sadece heyecan yapıyorum. bu heyecanım kavga etmeye meyilli değil.

Sorduğum şeyi 25+ ehliyet alan çoğu insan yaşamıştır.
Hunharca araba sürmüyorum.
 • zbrs  (27.01.15 23:05:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.