Marmara Hukuk hakkında durum Kötü

En kötü okul dokuz Eylül derdim de marmara hukuk daha betermis

9 dersin 6 sından bırakmışLar

Yarın bütünlemesi var cumaya kadar bütünleme si var

Hocalar, itiraz etmesinler diye bütünlemeye 1 kala acikliyorlar finalleri.

kardeşimı bildiğim için çalışıyor hani 90 beklediği kâğıtlara 30 verip Bırakmışlar

İkinci öğretim diye mi yapıyorlar bunu?

Ne yapmak gerekir?

Bunalıma girdi kız.
ağlıyor tlf da.

6 dersi var 4 gün sınav var. 3.13 ortalamasını 0.87 ye çekmişler.

Ailecek sinirli olduk

Bi akıl verin

kardeşiniz bir şeyleri yanlış yapıyor olabilir?

  • instant crush  (26.01.15 22:39:59)
öyle vakit adilikleri yapıyorlar ama çalışınca zor bir yer değil marmara hukuk. kardeşiniz biraz ihmal etmiş olabilir. son sınıf değilse telaş etmesin. bütünlemeden öte yaz okulu da vardı kaldırmadılarsa. bir şekilde verir.

  • Aerdem  (26.01.15 22:41:41)
@ instant crush

Ben ne kadar ders çalışmıyorsam o o kadar çok çalışıyordu.
  • indescribable  (26.01.15 22:42:07)
Aerdem

İhmal etti ama sosyal hayatını ihmal etti.
  • indescribable  (26.01.15 22:43:00)
Bu sadece kardeşinize mi yapıldı onun gibi diğer kişiler de var mı? Varsa sorun hocalardadır. Yoksa kardeşinizdedir.

  • organikdusler  (26.01.15 22:45:48)
400 kadar kişi var

  • indescribable  (26.01.15 22:50:48)
Her dersten 400 er kişi falan

  • indescribable  (26.01.15 22:51:01)
belli hocalar var orda misal ticretten finalde herkes kalır veya girmez diye. ama altı ders çok. bğtte daha insaflı olacaklardır. onun dışında hocalara karşı hak aramak diye bir kurum yok malesef. çünkü hiçbiri örgütlenmez, kuyruğu kıstırır çalışır hukuk öğrencileri.

  • Aerdem  (26.01.15 23:02:06)
Marmara hukuku 7 yılda bitirdim. bitirene kadar sövdum. Ama şimdi bakınca kendime daha çok sövüyorum. Hersene yüzlerce kişi mezun oliyor o okuldan. Yani daha fazla çalışmalısınız. Topu okula atmak çözüm değil. Ne kadar zor olursa okul o kadar ilerde rahat eder. Sosyal ortamı azaltacaksın, sınav geçmek için değil öğrenmek için çalışacaksınız.

  • ground  (26.01.15 23:03:03)
Final dönemine 1 ay kala güne 1 2 saat uyku ile ders çalıştı kardeşim. Hayır calismiyor olsa sesim çıkmayacak.
Öğrenmenin ötesinde çalışma içindeydı hayır yani zihniyeti neresinden tutsak elde kalıyor.

Tıkanıklık var herhalde kıvrımlarda oksijen gitmiyor demek.

Bu ne ya!

Sosyal ortamı yok kardeşimin. Ev okul okul ev dizi bile izlemiyor evde tv yok internet yok düşünün
  • indescribable  (26.01.15 23:08:22)
Hukuk son sınıf öğrencisiyim. Marmara Hukuk'u çok zor bilmem ama kolay da bilmem. 3'üncü sınıfsa bu sonuçlara şaşırmam çünkü 3'üncü sınıf en önemli ve en zor sınıftır.

Her hocanın bir üslubu vardır. Bazı hocalar örnek ister, bazıları çok fazla bilgi ister ve ayrıntı verilmesinden hoşnut olur, bazıları kısa ve öz bilgi ister... Bazıları her sene aynı soruyu sorar... Bazı hocalar için ders notu yeterli gelmez, dipnotlarına kadar kitabı okumak gerekir.

İlgili dersleri daha önce o hocadan almış ve başarılı olmuş öğrencilere danışması çok faydalı olacaktır.
  • praetor  (26.01.15 23:12:11)
Preator onları yaptı daha önce konuştu. Her hoca nasıl istiyorsa ona göre çalışıyor

Yani kardeşimin çalıştığından eminİz. Ama Hocalar geçirmiyor ne yapmalı ?
  • indescribable  (26.01.15 23:15:15)
Kalip seneye alttan alirken gunde yarim saat uyuyarak calissin 1-2 saat cok bence uyku icin.

  • yemektehamsivar  (26.01.15 23:21:31)
ben kendim hukuk terkim ve türkiye'de okumadım hukuğu ama annem babam ankara hukuk mezunu. dediklerine göre hocanın oyununa göre oynamak gerekiyormus. yani istediğin kadar ezberle et hocanın sablonuna uymuyorsan geçer not alamıyorsun, bir üstteki cevap da yazıldıgı gibi. kimi hoca schematiclerle cevabı acıklayan cevaplar beklerken kimi dipnottan soruyor daha bariz sorular yerine, kimisi direk yanıt beklerken kimisi yanıtın kendisinide acıklayan uzun paragraflar bekliyor falan gibi.

babam her hocanın beklentisine göre kendini ayarlayarak 4 senede zorlanmadan bitirmiş, ki ankara hukuğun zor oldugu aşikar. yani belki kardeşin kendini daha iyi ayarlayabilir hocanın karakteristiğine göre.
  • fransizkalanadam  (26.01.15 23:25:26)
Fransız nabza göre şerbet misali çalışmış zaten. Ona rağmen 90 beklenen kağıtlar 30 lar 40 lar da

  • indescribable  (26.01.15 23:31:35)
Bir kere 3.13 ortalama donemin tum derslerinden de kalsan 0.87'ye dusmez. Kardesin sizi yiyor olmasin.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (26.01.15 23:38:27)
He ben salağım bilmiyorum dimi? Dönem Ortalaması düşmüş 0.87 ye Mobilim. Duzelmiyor

  • indescribable  (26.01.15 23:42:17)
Vay arkadas ne kardesmis, hep hakli hep hakli, demek ki kardesin calismayi bilmiyo ya da kafa basmiyo, millet nasil geciyo

  • balpolen  (27.01.15 00:06:15)
dönem ortalamasıdır o 0.87

yarım dönem ortalaması genel ortalamayı o kadar düşüremez.

örnek olsun diye şöyle bir şey buldum.
6 ders koydum derslerin 4ünü f 2sini ile de d ile geçtiğini varsaydım.
0.5 ortalama verdi. kaldı ki kardeşinizin ortalaması 3.13 müş. sadece bilgi olsun diye verdim.

www.unibilgi.net
  • stereoseyfi  (27.01.15 00:26:39)
marmara hukuk'ta cok tanıdıgım var.en yakın arkadaşım da orada.yanlış anlama ama bulabileceği en kolay hukuk fakültelerinden biri, hocalar çok problemli değil diye biliyorum.benim arkadasım iki gün çalışarak en zorlu dersleri geçiyor, über zekalı falan da değil.belki bi aksilik olmuştur, stres durumu falan bazen oluyo öyle.

  • lampetia  (27.01.15 00:50:06)