Sonradan astım olunur mu?

burnumdan nefes alma problemi yaşıyorum ve son dönem bu iyice arttı.

az önce gene uykumda ağzımdan nefes alırken bir anda uyandım.
ve ilginç bir şekilde normal ağzımdan nefes alırken de nefesimde bir sıkışma vardı. hortumun ucunu sıkarsınız ya, yine su geçer ama daha zor geçer. öyle bir histi.

astım ne onu da bilmiyorum ama sanki böyle bir şeydi.
şimdi düzeldim gerçi ama acayip tırstım.

nedir bu olay ya

başlıktaki soruya cevap olarak,
evet olunuyor maalesef.

  • hain kostokk  (26.01.15 00:00:50)
20 yaşından sonra alerjik astımla tanıştım.

  • kuzey li  (26.01.15 00:01:01)
olunur. :(

bu demek değil ki sizde astım var, teşhisi kendiniz koymayın. geçmiş olsun.

not: alerjik astımlıyım.
  • m e l t e m  (26.01.15 00:04:27)
acayip kötü hissediyorum kendimi ya, boğulcağımı düşündüm.

son dönem burnumun tıkanmasına sebep olan şey de alerjiyse ve bundan kaynaklı astıma da dönüşmüşse falan böle bi ihtimal var demi.
  • kamera motor  (26.01.15 00:04:55)
Olabiliyor.. Kardeşimde oldu 23 yaşından sonra.

  • hayal bilgisi  (26.01.15 00:06:31)
alerjik (kronik) bronşit de olabilir. alerjen her ne ise onunla etkileşim devam ettiği sürece astıma dönebiliyor.

benim kokulu çiçeklere alerjim var mesela. ancak kokulu çiçeklerle uzun süre aynı ortamda olduğumda astım belirtileri ortaya çıkıyor. hayvanlara yok. neyin alerji yaptığını bulmak lazım eğer durum alerjikse.
  • m e l t e m  (26.01.15 00:12:49)
Yeni bir eve filan mı taşındın? Rutubetli ortamlar bu hastalığı tetikler ne yazık ki

  • teritori  (26.01.15 00:15:38)
elcevab: olunur.

uyku apnesi yaşamış olabilirsin.
  • siradisi00  (28.01.15 17:41:21)