Askerde Kaç Numara Bot Almalı?

Botumun numarası 43, spor ayakkabılarım da (Nike ve Adidas) 46 numara. Askerde botu bir numara büyük alın deniliyor, 44 olur mu ki bana?

Sonradan değiştirebiliyor muyuz olmazsa eğer?

44 numara alabilirsin.
eger ayakalrin tarakliysa biraz buyuk olmasinda zarar olmaz. zaten herkes bot aldiktan sonra kimine buyuk kimine kucuk gelir. kendi aranizda degistirirsiniz.

botlairn derisi cok sert oldugu icin hemen ayagin seklini almiyor. kucuk olursa ayaklarini duman eder.
  • exlibris  (25.01.15 21:13:04 ~ 21:13:41)
lan bu bot yüzünden arkadaşımın ayağı bulaşık süngerinin yeşil tarafı gibi oldu yemin ediyorum. ayakları çürüdü çocuğun. aklıma geldi allah kahretsin :(

  • cannibal corpse  (25.01.15 21:19:23)
yerine gore seçebiliyorsun. normalde 45-46 numara giyen ben askerde 47 bot giymiştim.

  • nuisance  (25.01.15 21:44:01)
Sonradan degistiremezsin genelde. Dusuk bir ihtimal.

  • delifaruk  (25.01.15 21:45:44)
erken git biraz rahat rahat denersin.çok bol almamaya çalış o da ayağı mahvediyor.sonradan değiştirme biraz zor valla.tabanlık falan götürceksen onunla dene.

  • high hopes of the sozluk  (25.01.15 21:53:25)
43.5 - 44 falan giyiyordum 45 aldım çok mutlu oldum.

  • kamera motor  (25.01.15 21:57:18)
her yerde var mı bilmiyorum ama bizim istihkakları aldığımız yerde deneyip öyle alabiliyordun. tavsiyem mutlaka 1 numara büyük al botu. Ben ayrıca tabanlık ve kış olduğu için mes (hacı amcaların giydiği şu deri gibi olan patikler) kullandım ayaklarıma hiçbirşey olmadı.

  • dblaine  (25.01.15 21:57:22)
Benim aldığım yerde böyle ayağını koyduğun bir alet vardı, oradan bakıp bot numarana karar verebiliyordun.

  • bazilika  (25.01.15 22:46:35)
asker botlarında astar yoktur, tabanlık da kağıt gibidir. altına ortopedik tabanlık koyman gerekecek. soğuk havalarda çift çorap giymen gerekecek. bunları düşünerek en az bir numara büyük almalısın. aldıktan sonra ilk fırsatta ezmelisin. yere vur, duvara vur, ranzaya vur, yumuşat.

  • sinek kral  (25.01.15 23:30:42)
1 numara kafadan büyük al.
kış mevsimi içinse 2 numara büyük al.
44-45 uygun sana
  • joe dalton  (26.01.15 15:28:50)
Benim botlar da 43 ama sporlar tam tersi 42.5-43 falan, senin nasıl 46 yahu? İlginç bir durum, ama ben 44 giymiştim. Kışın tabanlık ve çift kalın çorapla giyince gayet rahat olmuştu. Sen 45 alsan daha iyi gibi sanki.

Değiştirme olayı da bulunduğun yere göre değişir. Öyle bir yere düşersin ki değiştiremedikleri için senin botu çalarlar. Öyle bir yere düşersin ki sen sormadan içtimada bot sorunu olan şuraya gitsin gençler diyen bir komutan çıkıverir.
  • osurdum  (26.01.15 15:35:08 ~ 15:36:40)
Botunu gayet seçebiliyorsun hatta herşeyin bedenini soruyorlar gözünü korkutmaya çalışan aslanları siktir et.
Botu bir hatta iki numara büyük al erken teslim olursan sayı az olduğu için değiştirme şansın daha fazla geç olunca hengame oluyor pek mümkün olmuyor değiştirmek. Çok sıkıntıda kalırsan revir git ayaklarım Bot yüzünden inanılmaz ağrıyor yan basmak zorunda kalıyorum nöbet tutamıyorum yürüyemiyorum de oradaki doktor tavsiyesi ile değişim yaparlar.
Bir de alır almaz bir tane Land Rover gördüğünde durdur rica et ayakkabıların üstünden geçsinler ayağından çıkar aman ha :D Yumuşacık olur.
  • gozu acik sevisen yahudi  (23.12.15 10:26:50)
valla yerine göre değişiyor ben kastamonuda yaptım acemiliği, ilk etapta depoya yönlendirdiler, deonun girişinde yerde sabitlenmiş şekilde 42 43 44 numara botlardan tekine herkes sırayla deneyip kaç numara botta rahat edebileceğini tahmin ediyordu daha sonra kafanda numarayı belirleyip içeri girdikten sonra bize almak istediğimiz numarayı sordular sonra botları verdiler hemen denedik bazı arkadaslar yine rahat edemeler bir numara küçük veya büyük isteyip değiştirdiler.

botunu secemiyorsun diyen arkadaşlar kaç senesinde askerlik yaptılar bilmiyorum ama TSK kendini geliştirdi olum ne sandınız :) ben 2012 agustos ayında gitmiştim aradan kaç sene geçti TSK daha da geliştirmiştir kendini.
  • Bysb  (23.12.15 10:39:02)
abi adam askere gidip geri dönmüştür.biraz geç kalmışsınız :)

  • high hopes of the sozluk  (23.12.15 14:17:13)