Size göre en iyi 10 türk filmi.

sb

10 tane sayamam ama bana gore en iyisi
mustafa hakkinda her sey

  • exlibris  (25.01.15 20:58:10)
Eskiya
Her sey cok guzel olacak
Fasulye
Gemide
Tabutta rovasata
Zugurt aga
Sürü
Yol
Canım kardeşim
  • kosun lan mevzu var  (25.01.15 21:04:18)
tabutta rövaşata
gemide
ahh güzel istanbul
alın yazısı
canım kardeşim
sarı mersedes
alageyik
züğürt ağa
arabesk
muhsin bey
  • rahmi pinkfloydoglu  (25.01.15 21:11:07)
1. Her Şey Çok Güzel Olacak
2. Ağır Roman
3. Tabutta Rövaşata
4. Yeraltı
5. Kış Uykusu
6. Gönül Yarası
7. Babam ve Oğlum
8. Duvara Karşı (ben Türk filmi olarak saymak istiyorum bunu)
9. Bizim Büyük Çaresizliğimiz
10. G.O.R.A. (hepimizde ayrı bir yeri vardır)
  • rivulet  (25.01.15 21:14:52)
Favorilerim hep Nuri Bilge Ceylan'ın filmleri olmuştur. O yüzden o filmleri hiç saymadan şunlar diyebilirim:

Gemide
Masumiyet
Kader
Eşkıya
Vavien
Aşk Filmlerinin Unutulmaz yönetmeni
Davaro
Hababam Sınıfı Serisi
Tosun Paşa
  • mountaincat  (25.01.15 21:15:16)
Sayılanlar dışında Cenneti Beklerken ve Başka Dilde Aşk da güzel.

  • elikası  (25.01.15 21:22:23)
şuraya alageyik yazmışlar ya kopmamak elde değil. 10 tane çıkar mı bilmem ama alın yazısı favorimdir.

alageyik, hahahah :=). adam gül gibi kızı vermişler geyiğin peşinden gidiyor. hahahaha.
  • hzben  (25.01.15 21:28:35)
Kış Uykusu
Uzak
Masumiyet
Kosmos
Hababam Sınıfı
Zügürt Ağa
Şarkı Söyleyen Kadınlar
Sonbahar
Gemide
  • Khalkedon  (25.01.15 21:29:53)
Bu tip listelerde sıklıkla yer aldığı için Gemide filmini izleyeyim artık deyip izledim geçen hafta.Bu filmde benim göremediğim herkesin görebildiği ne var acaba?

Zevkler,renkler tartışılmazı kabul etmiyorum çünkü bakıyorum listesine Gemide filmini ekleyen kişilerin yazdığı diğer filmleri severek izlemişim.
  • turkuaz  (25.01.15 21:40:00)
bunlar heralde bence
kader
kis uykusu
insan nedir ki
anayurt oteli
vizontele
zampara seyfettin
hababam sinifi
uzak
masumiyet
gemide
uc maymun
eskiya
vavien
kac para kac
  • partizan  (25.01.15 22:00:29)
yaşamın kıyısında (the edge of heaven) güzel bir filmdi tavsiye ederim.

  • carnal malefactor  (26.01.15 00:52:13 ~ 00:53:28)
10 tane sayamam şu anda ama kimse yazmamış diye yazayım :metin erksan- sevmek zamanı(yarın sakin kafayla düzgün bir saatte listeyi tamamlarım)

  • yildirimeda  (26.01.15 01:25:56 ~ 01:26:39)