Taksirle Bir Kişinin Yaralanmasına Sebep Olma

Arakdaşlar uzun süredir motor kullanıcısıyım, geçen aylarda 20-30km gibi bir hızla seyrederken duran iki aracın arkasından birden fırlayan bir şahısla ufak bir çarpışma yaşadık. Şahısta büyük bir yaralanma yok bende de öyle fakat şikayetçi olmuş ve gelen mahkeme kağıdında da teksirle bir kişinin yaralanmasına sebep olma yazıyor avukat felan tutmam gerekir mi acaba?

takipsizlik nedir

  • Bravefart  (25.01.15 19:13:55)
burada takipsizlik verilmez, mahkeme iddianameyi kabul etmiş. olayı biraz ayrıntısıyla anlatırsan, net cevap verebilirim.

  • cok iyi yol  (25.01.15 19:19:34)
Mağdurda meydana gelen zarar, neticenin öngörülebilir olup olmaması önemli.

  • cok iyi yol  (25.01.15 19:22:07)
avukat tutmana gerek yok. mahkeme kağıdı değil o savcılıktan gelmiştir. ifade vereceksin olayın kaza eseri olduğunu karşı tarafın masraflarını karşılamak istediğini falan, sonra uzlaştırmacı gelip sizi uzlaştırmaya çalışacak, masrafını ödeyeceksin kapanacak dosya. karşı taraf uzlaşmak istemezse dava açılır, mahkemeye gidersin aynı şekilde söylediklerimi söylersin, adam hala uzlaşmıyorum derse hakim uyuz olup zaten ceza falan vermez, ama bu süreçte adam masraflarını karşılaman neticesinde vazgeçecektir zaten.

  • hzben  (25.01.15 19:27:48)
olayın gerçekleşme biçimine göre sen de şikayetçi olabilirsin. yolda araçların arasından aniden çıkarak motosikletine zarar veren kişi de o. karşındaki uyanıklık yapmaya çalışıyor da olabilir.

  • orpheus  (25.01.15 20:35:17)
Olayın aslı zaten benim ona çarpmam değil adam bana çarpt bildiğin. Araçların arasından fırlayıp bana vurdu ben yere düşüp takla attım kalktım yanına gittim ambulans felan çağırdım sonra dava açmış işte garip hakaten

  • Bravefart  (25.01.15 21:53:03)