bu mouse neden bu kadar pahalı?

www.ebay.com

normalde yav he he der geçerdim de 179 tane satılmış görünüyor bu bilgi doğru mu ondan da emin değilim ama doğruysa kim niye alır ne olayı var bu mouse'un?

ışıklı.

  • archmage mahmut  (24.01.15 23:44:18)
oyun delileri için bu mouse.

  • kuzey li  (24.01.15 23:46:21)
oyun delisiyim ben de. ama hala pahalı geliyor hem de çok fena.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.01.15 23:47:01)
zengin oyun delisi diyeyim o zaman. :)

  • kuzey li  (24.01.15 23:47:34)
oyun oynamayı tutku haline getiren insanlar için en iyi performansı sağladığından/sağladığını iddia ettiğinden kaynaklanıyor fiyatı.

örneğin 5 tl'ye de kulaklık var, müziği tutku haline getirenler için 500$'a da var.

10bin tl'ye de araba var, 100 bin, 1 milyon tl'ye de var.

yani performansla, albeniyle, tasarımla, işlevsellikle veya statüyle alakalı.

ayrıca böyle bir soruya bu kadar cevap yazacak kadar boş vaktim niye var merak ediyorum gerçekten.
  • emfuzi  (24.01.15 23:47:37)
10k dpi o kadar matah bir şey değil kablolularda. Benimki kablosuz 5700. Arkadaşımınki kablolu 8500. İkimizin ki de bunun çeyreği fiyatında bile değil.

1000Hz Ultrapolling demiş belki bu artistik bir şeydir.

Tuş sayısı da çok az aq, o kadar para veriyoz bari üç beş tuş döşe de keyfimiz yerine gelsin. Ağırlığı açısı yüksekliği de ayarlanmıyor gibi. Siksen almam.
  • günde 3 litre kola içen adam  (24.01.15 23:49:21)
öyle diyonuz da bunun aynı özellikte 2013 versiyonu var 60 dolar. gerçekten teknik farkı ne merak ediyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.01.15 23:51:15)
yav hele şükür bi animal anlamış beni. tıpa tıp aynı mouse özellik olarak da aradaki fark felaket uçuk. tek satıcı da bu değil başka satıcılar da aynı mouse benzer fiyatlardan satıyorlar ve onlar da satmışlar başka.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.01.15 23:56:19)
  • ucan spagetticanavari  (24.01.15 23:56:35)
yav anlatamıyorum bakın alın başka satıcılara bakın.

www.ebay.com

spagetti senin attığın "2014" versiyonu değil. fakir işi o. bu 2014 olunca noluyor lağn onu soruyom!
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.01.15 23:59:50)
tamamen sallıyorum deposu yanmış, fabrikayı sel almış 3-5 tane kalmış 2014 modelden. arz talep dengesinden fiyat uçmuş.

  • kuzey li  (25.01.15 00:02:46 ~ 00:03:20)
Ya anladığım kadarıyla genel olarak razer işin şov kısmında hep. 2-3 tane farelerini test ettim arkadaşlarımda, benim g700'ün yanına bile yaklaşamadı hiçbiri. Ki g700 tek özelliği bir sürü tuşu olması olan bir fare.

İşin içinde razer varsa fiyatı sorgulama. "Ooo sert çocuğuz biz. Oyun falan." şovu yapan, odasına orasına burasına oyun posteri asan çocuk/adam ekipmanı.
  • günde 3 litre kola içen adam  (25.01.15 00:07:11)
neyse aldım bi tane madem havalı bi şey. maksat şanımız yürüsün.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.01.15 00:07:45)
O mouse o kadar pahalı değil bence. 99.99 imiş elinde kalmamış adam da almasınlar diye 999.99 yapmış diye düşünüyorum. Özel mesajla getiriyor olabilir veya ilanı silmek istememistir satın alan sayısı gider diye. Booking.com'daki rezervasyon yapmayın odamız 100.000 usd tekniği gibi yani.

  • Lim5  (25.01.15 00:14:58)
eğer gözümden kaçırdığım bir şey yoksa (ki yok büyük ihtimalle) verdiğin linkte büyük bir tezgah var. yani satıcı dolandırıcının teki. razer'ın kendi sitesinde 80 dolar www.razerzone.com

onun haricinde cihaz nasıl diye soracak olursan; bende bu death adder'in klasik modeli var. 80 dolar civarında almıştım bende ve gerçekten oyun kalitesinin %100 arttırıyor. bu mousetan önce ki oyun performanslarıma bakıyorum da, cidden hiçbir şeymiş. (fark daha çok online oyunlarda belli oluyor. özellikle cs:go)

edit: lim5'in dediği gibi de olabilir. hemen dolandırıcı demeyeyim :)
edit2: yapacağınız kıyası seveyim :D evet g700'ü imba, kahrolsun razer.
  • air  (25.01.15 00:21:03 ~ 00:32:23)
oha lan o ne ?
10bin dpi olunca ne kadar fark ediyor yani? kantır oynarken fareyi düşünce gücüyle kontrol edip adamı vuramıyosa sikerim öyle fareyi de fiyatını da afedersiniz

  • zbamk  (25.01.15 01:43:59)
G700 daha iyi demedim. İnsan gözüyle okumayinca beyniyle dusunmeyince...

Neresinde kiyas var la ?
  • günde 3 litre kola içen adam  (25.01.15 18:10:54)
@kola içen adam
Razer'ın sadece 1 faresi senin cihazından daha kötü, tek tek hepsini üşenmeden inceledim ve geri kalan hepsi (bazı left hand edition fareler gibi spesifik cihazlar haricinde) değerleri g700'ün üzerinde cihazlar. Yazında 2-3 cihazı kontrol ettiğin ve Hiçbirinin g700'e yaklaşamadığını belirtmişsin.

Ayrıca kendince bir takım nedenlerden ötürü razer ve kullanıcılarını karalamayı çalıştığın da gözden kaçmıyor :) üzerinde fazla tuş olması bir cihazı daha değerli kılmaz. Önemli olan kullanım amacının paralelinde uygun bir cihaz seçmek. makro yapmayacaksan eğer fazladan tuşların varlığı anlamsız. Razer her kullanıcı tipine, gerektiği şekilde hitab etmesi bakımından da rakiplerinden farklılaşan bir firma. ayrıca odama hiçbir zaman poster asmadım :D

@zbamk
ya trollsün ya da fazla düz mantık konuşuyorsun ancak izah edicem durumu.

1- Düşük DPI - Yüksek Sensitivity => örnek: |__________|_______x____|__________|

2- Yüksek DPI - Düşük Sensitivity => örnek: |___|___|___|___|___|___|___|___|___|

dpi (dots per inch) inch basina dusen nokta sayısı demek. sadece mouse degil mesela yazici tarayici gibi cihazlarda da tarama ya da baski yoğunluğu değeri olarak ifade edilir. inch basina düşen nokta sayısı ne kadar yuksek olursa baski ya da senin farenin algılaması o kadar yüksek olur.
oyun için ifade edeyim; cm başına düşen nokta hareket sayısı(dpi) ne kadar fazlaysa faren o kadar hızlı hareket eder ve tepki Süren kısalıp, daha doğru nişan alırsın.
Son olacakta cihazın gerçek fiyatı 999.99$ değil 79.99$

@proleter
bak aklıma şimdi geldi de, bu ilan olta da olabilir. Bende cs:go da düşen fiftisentlik kutuları belki düşen olur diye 100$'dan koyuyorum pazara :D sonuçta fayda sağlayacaksa bana öyle sağlasın yoksa napayım 3-5 kuruşu :D işte bu arkadaşta benim gibi düşünmüş olabilir.

Edit: razer siyosu kankam olur, ara ara böyle firmasını övünce banka hesabıma 3-5 bir şeyler atar, bende yolumu bulurum.
  • air  (26.01.15 00:12:29 ~ 00:15:52)
@air,

"10k dpi o kadar matah bir şey değil kablolularda. Benimki kablosuz 5700. Arkadaşımınki kablolu 8500. İkimizin ki de bunun çeyreği fiyatında bile değil.

1000Hz Ultrapolling demiş belki bu artistik bir şeydir.

Tuş sayısı da çok az aq, o kadar para veriyoz bari üç beş tuş döşe de keyfimiz yerine gelsin. Ağırlığı açısı yüksekliği de ayarlanmıyor gibi. Siksen almam."

Zannedersem başkasının mesajını okudunuz. Herkes "Oooo 10k dpi alırım bi' dal" yapmış. Ben de örnek vermek için o ikisini söyledim. Olay dpi olsa arkadaşın kablolu da 700-800 dolar olurdu diye.

"
Ya anladığım kadarıyla genel olarak razer işin şov kısmında hep. 2-3 tane farelerini test ettim arkadaşlarımda, benim g700'ün yanına bile yaklaşamadı hiçbiri. Ki g700 tek özelliği bir sürü tuşu olması olan bir fare.

İşin içinde razer varsa fiyatı sorgulama. "Ooo sert çocuğuz biz. Oyun falan." şovu yapan, odasına orasına burasına oyun posteri asan çocuk/adam ekipmanı."

Yine yanlış kişininkini okumayın diye önemli yeri tırnak içinde ikinci kez kopyalıyorum, "Ki g700 tek özelliği bir sürü tuşu olması olan bir fare." Gördüğünüz gibi yermişim neredeyse fareyi. Tuşları dışında bi' olayı yok diyerek. Tuş da zaten maliyeti belki de en az olan kısım oyuncu farelerinde.
  • günde 3 litre kola içen adam  (26.01.15 19:38:23)
@kola içen adam

mouse'un fiyatı 70 dolar. 999 dolarlık ilan olta, tezgah, şirket.. her ne derseniz deyin ilanı veren adam dolandırıcı :D o yüzden 10k dpi ise 1000 doları hakeder gibi bir durum söz konusu değil. ayrıca cevabımın bir kısmı zbamk'a bir kısmı da proletere idi. o yüzden yazıyı komple üzerine alınma :)
  • air  (28.01.15 01:43:50)
ilk linke tıkladığımda 62 dolar görünüyor, düzeltmişler mi?

  • stereoseyfi  (28.01.15 01:49:02)
fiyat düzeltilmiş.

  • air  (28.01.15 11:48:18)