5-10 yaş arası çocuklara verilebilecek ödül?

sorum özellikle bu yaş grubu çocuk/kardeş/kuzen vs sahibi olanlara.

örneğin sevmediği bir yemeği yemesi, ya da dağınık kıyafetlerini yerine kaldırması karşılığında neyle ödüllendirirsiniz?

soyut ya da somut bir ödül olabilir.

Ona bakarak ''Artık kocaman adam/kız oldun '' demek

Soyut ödüller karakter gelişiminde her zaman önemli , çoçuk kendini güçlü hisseder.

Öte yandan somut ödüller zayıf karakter ve maddeye bağımlı bireyler yetiştirir. Somut ödül olmazsa verim de alınamaz
  • 1tam1ayran  (24.01.15 12:49:04)
Ödül sistemini insanlarda uygulamak hayvan eğitmek gibi gelse de bana;

Kağıttan yıldızlar hazırlanabilir, bunlar için de bir puan tablosu.

Örneğin

10 yıldız ile gofret/dondurma vs. alabilir,
50 yıldız ile uzaktan kumandalı helikopter
100 yıldız ile çok istediği bir şey gibi.

Böylece yıldızları biriktirmek için çok daha fazla çaba gösterebilir, ucunda bir hedef var çünkü :)
  • theserpent  (24.01.15 12:49:51)
Puzzle veya cikartma.

20lik ya da 30luk puzzle alip her duzgun hareketinde bir puzzle parcasi

Parca tamamlandiginda ise cok sevdigi ya da istedigi bir hediye
  • thracian  (24.01.15 13:14:35)