hangi kitabı okumalıyım?

Elimde şunlar var:

Orwell- hayvan çiftliği
Bir ekonomik tetikçinin itirafları-2
Aldous huxley- cesur yeni dünya
Steinbeck-fareler ve insanlar
Richard dawkins-gen bencildir
Hitler- kavgam
Sun tzu-savaş sanatı
Peynir-suç ve ceza
Margaret cheney-tesla anlaşılamamış dahi
Tutunamayanlar (olayı anlayamadım, başlarını okuyup bıraktım.)
Albert camus-yabancı
Adam fawer-empati (bu sürükleyiciydi ama ortalarda bıraktım durduk yere, kesin bitiricem)

Şimdi bunlardan en okunası, en güzeli, en elden bırakılamayanı sizce hangisi?

Teşekkür ederim şimdiden.

ben açılışı
1. hayvan çiftliği
2. yabancı olarak yapıyorum.
  • sheridans  (22.01.15 22:51:45)
kavgam'ı okuma da ne okursan oku.

hatta cesur yeni dünya'yı okursan sonra bence bir de palahniuk'tan "gösteri peygamberi"ni oku.
  • ron dennis  (22.01.15 22:53:23)
hepsi distopik romanlar,

hiçbirini okuma mindfuck olursun.
  • füt  (22.01.15 22:54:18)
bence de ilk önce "hayvan çiftiği", sonra "fareler ve insanlar".

"savaş sanatı" da vakit kaybıydı benim için. ona sıcak bakamıyorum.
  • m e b  (22.01.15 22:57:07)
hayvan çiftliği ile başla derim ben. hatta okumadıysan önce orwell'ın 1984'ünü oku bence.

  • air  (22.01.15 22:57:50)
kitaplarin bazilari guzel. tutunamayanlar oldukca kotu bir eser. okurken sikilman normal. bayagi overrated bir kitap. nasil bu kadar deger goruyor hala anlayamiyorum/ teen ler arasinda(15-20 yas) oldukca populer

yabanci albert camus nun en sade kitaplarindan birisi. cok piyasa oldu ama okumaktan ali koymasin. begenirsen sisifos soylenini okuyabilirsin. bence en guzel eseri o.

fareler ve insanlar da cok guzel bir kitap. john steinbeckin en iyi eserlerinden birisi. begenirsen yukari mahalleyi de okuyabilirsin. sanirim ingilizcesi tortilla flat olmasi lazim. o da cok guzel.
  • joy luck club  (22.01.15 22:59:28)
fareler ve insanlar ya da hayvan çiftliği.

  • yapma volkan  (22.01.15 23:09:07)
1984'ü okudum.

Kavgam'a da şöyle Bi bakmıştım, ziya gökalp kitabına benziyo ama referans hitler olduğundan yine de şans verip yazdım buraya.

Peynir dediğim Dostoyevski bu arada.

Cidden tutunamayanlar biraz overrated gibi. Bu kadar çok insan beğendiğine göre kesin dandik Bi şeydir ahahsha.

O zaman,

Hayvan çiftliği
Fareler ve insanlar
Cesur yeni dünya
Yabancı

Diye liste yapıyorum. Teşekkür ederim.
  • amarikanya fitbolcusu  (22.01.15 23:12:14)
Bence ilk üç

1-fareler ve insanlar
2-cesur yeni dünya
3-yabancı
  • yok artik daha neler  (22.01.15 23:16:28)
İş Bankası kültür yayınları bendeki.

  • amarikanya fitbolcusu  (22.01.15 23:17:34)
Hayvan çiftliği

  • odiyus  (22.01.15 23:28:17)
gen bencildir ile savas sanati arasinda kaldim.

kitabi anlamakla anlamamak arasindaki kesin ayrimi hep merak etmisimdir.
  • delifaruk  (22.01.15 23:49:28)
mea maxima culpa ile aynı fikirde olmak kendimi her ne kadar tuhaf, hatta kötü hissettirse de bu konuda aynı fikri paylaşıyorum.

  • thracia  (23.01.15 00:07:57)
Tutunamayanların olayını anlayamıyo insan hacılar, roman başlıyor, oku oku oku, 20-30 sayfa okuyosun ama hala olayın ne olduğunu anlayamıyosun. Motive olamıyorum. Daha ince olsaydı bi de, o zaman olayın yakın bi yerlerde bi şeylere dönüşebileceğini hissedip motive olursun ama tuğla gibi de kitap. Her seferinde gora'daki arif'in "ne diyosun ablacım sen?" Tepkisini verip bırakıyorum. Ahahsns

  • amarikanya fitbolcusu  (23.01.15 00:12:58)
Hayvan çiftliği
savaş sanatı
yabancı

Kalanı için numaralandır sonra kura çek
  • indescribable  (23.01.15 00:28:56)
benim sıralama:
Peynir-suç ve ceza(peynir favorimdir, her kitabı efsane)
Orwell- hayvan çiftliği
Steinbeck-fareler ve insanlar
Richard dawkins-gen bencildir
Margaret cheney-tesla anlaşılamamış dahi
  • kuzey li  (23.01.15 00:37:00)
peynir e yarıldım :D:D:D

suç ve ceza +1
  • toujours pure  (23.01.15 09:59:16)
yabancı
hayvan çiftliği
cesur yeni dünya
suç ve ceza
gen bencildir
fareler ve insanlar

hiçbi kitabı da ''at''ma bence
  • shotgunwoman  (23.01.15 12:33:04)