Yurtdışından Gözlük

Aramaya inandım ama tatmin edici bir cevap bulamadım.

Amerikadan gözlük sipariş edicem, kullanmak için değil ilerde satışını düşündüğüm ürünü görmek için almayı planlıyorum. Tanesi 35$, 3 tane alıcam muhtemelen tanesi 25$'a filan gelicek.

Gümrükte sıkıntı yaşar mıyız? Yaşamamak için tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

aynı üründen 3 tane sipariş ettiğiniz zaman gümrüğe takılma ihtimali yüksek. ben oyuncak getirip satıyordum ve hep tek bir seferde 2 adet sipariş verdim.

  • yimirta  (21.01.15 08:50:46)
farklı adreslere gönderilmesini sağla bence.

  • zam sampiyonu domates  (21.01.15 08:54:46)
hocam farklı adres olursa tane başı 30$ filan nakliye öderim, hepsi beraber olursa 30-35$'a işim görülür gibi.

bi de bu gözlük parçalara ayrılabiliyo. mesela parçalara ayırıp gönderse ya da bi tane yapılı gönderse diğer ikisini yedek parça diye yanına koysa ne olur?
  • t joe  (21.01.15 08:56:49)
Faturaya bir adet yazabilirse sorun olmaz..

  • dokuzonbeş  (21.01.15 09:07:47)
her şekilde risk var. gümrükteki adamlar bu işin ustası. paketi açmadan ne olduğunu anlayabiliyorlar.

  • zam sampiyonu domates  (21.01.15 09:28:39)
ya ürünü satmak için almıyorum, zaten satmaya karar verirsem 150-200 tane alıp kdv gümrük masrafı vs ödicem ama şimdi daha işe başlamadan ve belki hiç satmayacağım bi ürün için masraflara girmek istemiyorum.

peki şunu sorayım, diyelim 40 dolar fatura kesti yolladı. gümrükten geçmedi, işlem gerektiriyor. bunun bana maliyeti ne olur?
  • t joe  (21.01.15 09:40:33)
hiç bir şey olmaz. toplamı 100 doların altında kalan malın ticareti mi olur ? geçer merak etme. geçmezse de gidip posta gümrüğünden % 20 falan ödeyip alırsın. gidip gelmenin masrafı çok daha fazla olur.

yanlız madem bu dayılar ile ticaret yapacaksın, yaz bir yazı numune olarak göndersinler sana 3 tane. kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler sanırım.
  • trocero  (21.01.15 11:14:04)
mailde onun yolunu da açtım ama ücretsiz göndermek istemeyebilirler. üreticiler de benim gibi küçük girişimci, yurtdışı olduğu için çekinceleri olabilir. teşekkürler bilgilendirme için.

  • t joe  (21.01.15 11:18:18)