ekonometri yi nasil ogrenirim?

Muhendislikten yeni mezun oldum. Iktisata ilgiliyim biraz. Bi ekonometri kitabi alsam kendi kendime calissam becerebilir miyim acaba?

matematik altyapınız varsa olabilir bence. gujarati'nin kitaplar iyidir.

  • passion rules the game  (20.01.15 20:23:22)
Kursu egitimi sertifika programi vs yok mudur istanbulda acaba

  • merkezefendi  (20.01.15 20:30:29)
ingilizcen varsa coursera'da zivot'un dersi vardı, adam o alanın pirlerinden biridir, gayet güzel bir dersti.
www.coursera.org bir sonraki 23 şubat'ta başlıyormuş.

  • galadnikov  (20.01.15 21:01:44)
bir master programına başlayabilirsin mesela :)

  • iron nick  (20.01.15 21:02:05)
Ya aslinda master istiyodum ama tezli aksam programi bulamadim iyi bi uni de. Calisiyorum sabahlari gitmem mumkun degil maalesef. O yuzden bilgi de uluslaradi poltik ekonomo masteri var ona baslicam

  • merkezefendi  (20.01.15 21:24:17)
matematikten ziyade istatistik bilmek de faydalı.

tamam mühendismişsiniz ama ekonometri de çok kolay değildir.
  • mea maxima culpa  (20.01.15 21:25:59)
Yav tamam kolay demedim zaten nasil ogrenirim dedim illa uni ye mi baslayayim yani:)

  • merkezefendi  (20.01.15 21:32:16)
Ekonometri o kadar zor değil. İktisat öğrencilerine bakmayın, bir mühendisi çok zorlamaz. Kendi kendinize de öğrenirsiniz Ama önce neden öğrenmek istediğinizi netleştirin. Özel sektörde kariyer açısından düşünüyorsanız, finansal ekonometriyle ilgilenmek daha doğru olabilir. Bir de makro ekonomi ve finansal ekonomi kitaplarını gözden geçirmeniz isabetli olur.

  • animus  (21.01.15 01:52:15)
ilgin varsa her türlü öğrenirsin. bir kitap bir kaç online dersle halledersin. iktisatçılara bakma.

  • kuzey li  (21.01.15 02:09:44)
@truman

abi sende biraz eşit ağırlıkçı kompleksi var sanırım. senaryo yazmışın hemen
  • merkezefendi  (21.01.15 11:18:30)