Zehirlenme belirtileri neler oluyo ya

midemde gaz gibi diyeceğim ama gaz olmadığına emin olduğum bir ağrı, sıkıştırma var.

ve halsizlik başladı. kendimi kötü hissediyorum, başka bişiye konsantre olamıyorum ve hiçbir iş yapamıyorum şuan.

zehirlendiğimi düşünüyorum. eğer zehirlendiysem bunu kesin öğrenmem lazım, tek başıma yaşıyorum, yakınlarımda tanıdık vs. hiçbir kimseler yok.

nasıl emin olunulur zehirlenip zehirlenmediğinden.

ne yedin?

  • kaputt  (20.01.15 14:07:44)
@kaputt, sabah peynir ve ceviz yedim. onlarda problem yoktur.

öğlen de kereviz ve patatesli köfte yedim her gün gittiğim bir restoranda. restorandan kıllandım açkası.
  • kamera motor  (20.01.15 14:09:54)
Kaç saat oldu yiyeli? Kus eğer 2-3 saat geçmediyse.

  • burberry  (20.01.15 14:09:55)
2 saat falan oldu :S

ya benim zehirlenmeyle ilgili asıl tırstığım konu en son 4 sene önce zehirlenmiştim. bende ülser, gastir vb. mide rahatsızlıkları var ve o gün hatrı sayılır miktarda kan kusmuştum. endoskopi, burundan hortum vs anamı ağlatmışlardı.

zaten bu sefer yalnızım da, mide zarar görürse evde uykuda geberip gitmeyim.
  • kamera motor  (20.01.15 14:11:45)
baş ağrısı, ishal, kusma, halsizlik... bunların hepsi aynı anda görülmeyebilir.

  • zihuatanejo  (20.01.15 14:11:50)
kusma ve/veya ishal var mı?

  • 65 derece  (20.01.15 14:12:57)
zehirlenme değilse de, iyi olmadığınız aşikar. acil'e gidin hemen

  • kahramanikarus  (20.01.15 14:16:20)
üşüme de başladı hafiften zehirlenme iht artıyor.

  • kamera motor  (20.01.15 14:26:45)
tıpta besin zehirlenmesi - zehirlenmemesi diye bir ayrım olmadığından medikal yanıtını bilmediğim soru.

kusma - ishal olabilir evet.
bol sıvı gıda al, yoğurt ye panpa.
  • siradisi00  (20.01.15 14:48:45)
ishal de var h.o midemi bozdum.

  • kamera motor  (20.01.15 15:23:39)