ofiste yemek pisirme planim

hergun disari ciksan haftada 100 tl disariya para verioruz. oha. ofiste elektirikli ocak var mikrodalga var. neden ofiste yapmiyoruz dedim arkadasimla ve bir plan olusturduk

ofiste pisirmesi kolay olan hem saglikli hem guzel yemeklerin lsitesini yaptik. listeyi yaparken pratiklik, yapilmasi kolay olan, ayni yemek grubunu bir gun ara ile yemeye dikkat etmeye gore yaptik.

pazartesi: tavuk gogsu, salata
sali: sosis, hamburger, kofte salata
carsamba: noodle, meyve
persembe: ton baligi, salatasi
cuma: makarna

sizden istedigim sey biz bu listeyi nasil gelistirebiliriz ? tavsiye ettiginiz ekleyin dediginiz veya su ile sunu degistir bunu carsamba ye dediginiz birseyler var mi? yapilmasi kolay olan lezzetli yemek yavsiyelerine de acigiz.

tesekkurler simdiden.

donuş balık olabilir
pizza olabilir

  • basond  (20.01.15 10:04:05)
abi balik sanki kokar gibi geliyor. ama pizzayi tuttum. cuma ya ekleyebiliriz. hem makarna hem pizza.

  • charlotte blanc  (20.01.15 10:05:00)
bu arada bimin donmuş ürünler kısmında çok çeşitli donmuş tavuk ürünleri var şinitzel nugget vb yada hazır tavuk dönerler oluyor onlarda düşünülebilir.

  • basond  (20.01.15 10:08:28)
pirinç ya da sağlıklı olsun bulgur pilavıyla 2 katına çıkar bu menü rahatlıkla.

- yeşil mercimekli bulgur pilavı,cacık salata.
- köfte, pirinç pilavı, yoğurt.
- sebzeli bulgur pilavı, yoğurt.
- tavuk sote, bulgur pilav
- et sote, opsiyonel olarak pilav ya da ekmek.
- az soğan ve biberle tereyağında sotelenmiş istiridye mantarı ( dünyanın en güzel şeyi)
  • dahili meddah  (20.01.15 10:12:53)
evde pişirip ofiste ısıtsanız?

  • bradshaw  (20.01.15 10:17:14)
bradshaw o da olur aslinda. tek istedigimiz sey masraftan kismak ve pratiklik.

  • charlotte blanc  (20.01.15 10:20:14)
Bim+1

aşağıya karışık yazıyorum kafanıza göre takılınız.
- ton balıklı salata (içine; iceberg, mısır, domates, ton balıgı vb)(yanına makarna doyurucu olur)
- patates salatası (hardallı- yanına çorba gider. çünk patates zaten dıyurucu)
- menemen ( hiç burun kıvırmayın herkes sever. Soğansız yaparsanız ofis kokmaz yanına cacık)
- ıspanak ( kıymalı olur, yumurtalısı olur, pirinçlisi olur. Hazır temizlenmişini alın kolay olur)
- bimden alacağınız dondurulmuş dönerleri baharatlı yapabilirsini (tavuk et farketmez) yanına bulgur pilavı
- tavada tavuk ızgara yanına domatesli pilav.
- dondurulmuş pizza yanına bolca salata
- bimdeki dondurulmuş börekler (acayip doyurucu)- yanına çorba ile toplamda 20 Tl ye 4 kişi ohooo doyarsınız.
- 3 tane kabağı alın, rendeleyin, tavada kavurun üzerine az biraz taze soğan, ile biraz daha pişirin, baharatını katın isteğe bağlı yumurta kırabilirsiniz. Alın size tavada en kolay sebze yemeği. Yanına yoğurt ile şahane olur.
- çorbalar kısmını size bırakıyorum. damak zevkinize uygun her gün bir çorba yapabilirseniz doyurucu olur. akşamüstü acıkınca da biraz içersiniz.

esenle kalın:)
afiyet olsun efenim.
  • laranja  (20.01.15 10:34:43)
(bkz: menemen)

  • buzdagi  (20.01.15 10:54:18)