Ev değiştiren kedi sorunsalı

Bir kedimiz var bizim 2.5 yaşında, normalde annemle kalıyor.

Annem tatile çıkacağı için benim evime getirelim dedik 1.5 haftalığına kediyi; ama birkaç problem çıktı.

- Kedi şu anda evde; ama alışamadı eve, hala sağa sola dolanıyor ben yataktayken, sinekliği devirip kaçmaya çalıştı bütün camları kapattım falan. Ben dahil evdeki kimseyi yanına yaklaştırmıyor zaten şu anda tıslayarak.

- Diğer problem ise şu: Ev arkadaşımın kedisi de evde; ve anlaşabilecekler mi bilmiyoruz. Diğer kedi 5 yaşında ve bizimkini bastırdı biraz, o tısladığında bizimki kaçıyor; ama yalnız bıraktığımızda ne olabilir bilmiyoruz.

Tuvaletini yemeğini alıştırdık ama şu iki problemi en rahat nasıl çözeriz merak ediyorum. Yardımcı olabilirseniz hoş olur

kediler evlerine bağlı olduklarından yeni eve hemen alışması zor. hele ki, evde bir başka kedi varken çok çok zor.
Bu nedenle kaçmak istemesi çok normal. Bu bir buçuk haftalık süreçte kendisine bir oda vs. ayarlayın. eşyalarının yerini de çok değiştirmeyin.

diğer kedi ile mutlaka sorun yaşarlar. evde yalnızken aynı odada bırakmamanızı tavsiye ederim.
  • kahvegibi  (12.08.09 10:04:01)
muhtemelen sizinkinin o kadar fazla tepki vermesinin sebebi evde başka bir kedi olması zaten. yavrular için bile zor oluyor birbirlerine alışmaları büyük kediler de çok daha zor. zamanla geçicektir derim ama zaten 1.5 hafta sonra gidicekse yapıcak bişey yok pek, kavga edebilirler panik yapmayın. kaçmaya meyilli olabilir dikkat edin.

  • lizard queen  (12.08.09 10:17:55)