ygs-din kültürü

arkadaşlar,
bugün ygs'ye girmek için başvuru yaptım,
görevli bana zorunlu din dersi gördünüz mü dedi, evet dedim haliyle.
sonra neden sordunuz dedim 'din sorularını mı felsefe sorularını mı cevaplamak istersiniz' dedi ben de haliyle felsefe dedim.
sonrasında bilgi aldıgım başka biri bu olay ermeni, hristiyan ve museviler için geçerli siz din sorularını cevaplayacaksınız dedi.
ne yapacagımı şaşırdım bu ne saçmalıktır?

din dersi görenler din sorularını yanıtlayacak sanırım ygs'de. netten yapılan başvurularda diğer seçeneği de seçebiliyordun ama.

  • lionel andres  (19.01.15 12:16:00)
Lisede din dersi gördüysen din çözeceksin. Bu kadar basit.

  • patiska  (19.01.15 12:18:13)
online başvuruda görüp görmediğini soruyor sadece, cevaplamak istiyor musun diye bir seçenek yoktu...
e dersi gördüğüm de kayıtlarda belli olduğundan seçtim mecbur. her zamanki gibi saçma sapan dayatmalar...

  • ucan spagetticanavari  (19.01.15 12:21:43)
hatırladığım kadarıyla 5 din 5 felsefe sorusu var. sırayla cevapları aynı şık olarak. sen iki dersin de sorularına bak cevaplar ortak şık olacağı için ikisinden de olan bilginle yaparsın zaten, benim zamanımda bizim yöntemimiz buydu en azından, şimdi soru tekniği değiştiyse bilemem.

  • cherokee rose  (19.01.15 12:39:32)
şimdiye kadar herkes zorunlu din dersini aldı

  • mrthany  (19.01.15 12:52:09)
din soruları muhtemelen daha kolaydır. boşver. saçmalık olmayan hiçbir şey yok.

  • freya  (19.01.15 13:07:21)