[]

telefonum kayboldu

hattımı tekrar çıkarttım, orda sıkıntı yok. google hesabıyla mı ne, ekrana şifre konulabiliyormuş uzaktan. onunla beraber "telefon kayıptır" tarzı bir mesaj ekranı da koyduk. zaten telefon kaybolduğunda şarjı tamamen bitmişti. nasıl kaybettiğim ise tamamen bir muamma, allah'ın hikmeti diyorum. buhar oldu resmen.

şimdi sıkıntı şu ki telefonda çok sevdiğim, değerli içerikler vardı. cıbıl foto yok, gülmeyin. notlarım falan vardı. o yüzden geç de olsa bulunmasını istiyorum.

polise mi gidiyoruz şimdi, savcılığa mı? bir de imei numarasını evde bulamayabilirim, gerekli belgeleri kaybetme gibi malca bir huyum var. internetten almıştım, satıcıya sorsam bilme ihtimali var mı?

imei'yi bulamazsam ne olur?


teşekkürler.

 
polise gidersin, polis seni savcılığa gönderir. tüm gsm operatörlerine iletilecek yazıyı doldurur gönderirsin. sonra beklersin... beklersin...beklersin. imei şart. yoksa nasıl bulacaklar?


  • teknikekip  (19.01.15 09:39:53) 
buluyorlarmış da çok daha uzun sürüyormuş diye duydum, yanlış da olabilir pek tabii. ben imei bulmaya çalışayım o zaman, sağolun.


  • piremses  (19.01.15 09:44:43) 
satıcı faturaya eklemiş olabilir. sormakta fayda var. geçmiş olsun.


  • nereye bu gidis  (19.01.15 09:48:16) 
ya kullanılan operatörü aradığımızda telefonun imei numarasını söyleyebiliyorlarmış ama benim şu an yedek olarak kullandığım telefonunkini söylüyor, bir öncekini görmüyor sanırım. neyse artık satıcıyla iletişime geçeyim.


  • piremses  (19.01.15 10:09:20) 
heey buldum!

sonradan başına gelecekler için anlatayım da kimse uğraşmasın başka şeylerle, gayet kolaymış çünkü:


Google hesabınıza giriş yapmışsanız

www.google.com

adresinden "hesap özeti - hesap ayarları" sayfasındaki android kısmında IMEI numaraları var.

Yardımı dokunur umarım. İyi günler.
  • piremses  (19.01.15 10:29:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.