kedi sivilcesi

bu kedişte sivilce desen sivilce değil, yara desen yara değil, böle kabuklu bişeyler var. yarın veterine götürsem mi yoksa koparıp alsam mı napsam?

hayır koparmayın. viral bi hastalıktı o sanırsam, yani kedi aknesi diye geçiyor, tam ayrıntılarını unuttum şimdi. zamanla kendiliğinden geçebiliyor ama geçmeyebiliyor da, o yüzden bi görsün veteriner boyutuna baksın bazıları büyük bazıları küçük oluyor

  • mutlusismankedi2015  (17.01.15 04:40:29)
maması dokunmuş olabilir mi, hep aynı mamayı yiyor gariban?

  • tuyra  (17.01.15 04:45:08)
kendimden iyi besliyecem bu kedişi yazık ya çok üzüldüm.

  • tuyra  (17.01.15 04:47:19)
son zamanlarda çok ilgilenememiştim, strese girmiş olabilir mi? stres yapar m böyle sivilcemsi şeyler? kabuklu sivilce gibi değişik.

  • tuyra  (17.01.15 04:48:59)
Valla dediklerinin hepsi olabilir.
Pire sorunu olabilir. Hatta iş pire alerjisi ne varmış olabilir. Bi pire damlasiyla bikaç iğneye bakar iyileşmesi.
Mama ya da yediği başka bir şey alerji yapmış olabilir. Bikaç iğne ve mama değişikliği durumu düzeltir.
Stres sebebiyle kaşınmaya kendini yara yapmış olabilir. Stres unsurunu ortadan kaldırmak ve bikaç iğneye bakar.
Mantar olabilir. Düzenli bir tedaviyle mis gibi olur.
Uyuz olabilir. Korkutucu duruyor ama onun da tedavisi var.
Hormonal sorunlar olabilir.
Kısacası birçok şey olabilir. O yüzden al kedicigi bir veterinere git. O baksın. Hayvancik da rahat etsin.
  • kedili madam  (17.01.15 08:14:34)
çene kenarlarında ise mamasını ve suyunu düzenli temizlenen cam kaplarda verin.

  • orpheus  (17.01.15 12:53:56)
kene bile olabilir. iyice gömüldüyse belli olmaz

  • mr fusion  (17.01.15 13:11:41)