şöyle bir kitap istesem, ne önerirdiniz?

okuduğumda bana ufaktan ufaktan bilgiler verecek, genel kültürümü arttıracak. mesela "dublörün dilemması"nı örnek vereyim. belli bir olay örgüsü vardı, okuyorduk ama kitap bittiğinde de bir sürü şeyler öğrenmiş oluyorduk. kolombiya kravatı, jamais vu bunlardan sadece iki tanesi.
ansiklopedik bilgi yerine, konusuna ve olayına göre anlık bilgiler yani.
"cahillikler kitabı" veya "entelektüelin kutsal kitabı" gibi olmasın. zaten ikincisine sahibim.

ama roman olmak zorunda da değil. yaptığımız hareketlerdeki, insan ilişkilerindeki tespitleri konu alan çalışmalar da olabilir. ego mastürbasyonu, stockholm sendromu, dunning-kruger sendromu gibi terimleri açıklayan şeyler de içerebilir.

alper canıgüz de m.menteş ile benzer tarz da yazar, oğullar ve rencide ruhlar iyidir mesela.

  • toujours pure  (16.01.15 22:16:28)
Klişe olacak ama ilk aklıma gelen varolmanın dayanılmaz hafifliği tam aradığın tarzda.

  • IncredibleMau  (16.01.15 22:16:52)
Ölüm pornosu

  • p girl  (16.01.15 22:17:10)
Eduardo Galeano - Aynalar

  • monty python  (16.01.15 22:38:23)
Mina Urgan, Bir Dinozorun Anıları ve Bir Dinozorun Gezileri

  • mutlusismankedi2015  (16.01.15 23:14:13)
Chuck palahniuk kitapları

  • littlejack  (17.01.15 09:53:06)