kahve mi bira mı?

bugün 4 kahve 4 de bira içince bu zor soruyu kendime sordum. birada karar kıldım. sizce hangisi? ömrü billah birinden mahrum kalacak olsanız hangisini içmeyi seçersiniz?

not: şimdi de kahve ya da bira içeceğim de, karar veremedim.

Birayı seçerim tabi ki.

Bira iç
  • buff  (16.01.15 22:02:36)
lan bu kadar zor sorular sormayın ya

  • try again fail again fail better  (16.01.15 22:03:21)
kahveden vazgeçemezdim. biraya aşık olmama rağmen.

  • mermize  (16.01.15 22:05:21)
hayatımda toplam bir kaç kez kahve içmişimdir. o yüzden bira <3

  • sta  (16.01.15 22:06:10)
Bu saatte kahve mi içilir? Uyutmaz sonra. Bira tabii ki.

İmza: bir iki saat içinde yatacak olan birisi.
  • inheritance  (16.01.15 22:06:30 ~ 22:10:44)
Birayı secerim.
Zaten bu saatte de kahve içilmez,içilir ama uyku falan kaçar oysa uyumak ne güzeldir.

  • bokmuhendisi  (16.01.15 22:06:48)
bira diyorum.

www.youtube.com
  • spirit crusher  (16.01.15 22:07:54)
Bira, tartışılmaz.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (16.01.15 22:09:30)
rakı.

  • justinho26  (16.01.15 22:09:30)
daha 5 başlık aşağıda bu saatte kahve içicek bi yer soruyordum ama, gerçekten zor hatta imkansız seçmek

  • try again fail again fail better  (16.01.15 22:09:39)
bira

  • dusunemedim  (16.01.15 22:10:50)
kardeşim niye böyle, gereksiz ürkütücü sorular soruyonuz yav.

ne yardan ne serden geçelim mis gibi yaşayalım işte. :)

beni şu an kahve daha çok cezbederdi, kahve içesi günümdeyim.
  • wilhelmwasmuss  (16.01.15 22:12:18)
kahve. kahve içmediğim gün başıma ağrılar giriyor.

  • devilred  (16.01.15 22:13:05)
bu soruyu kendi kendime çay mı kahve mi? şeklinde sormuşluğum vardır, bira seçeneğini hiç düşünmemiştim doğrusu. Kahve olurdu tercihim nihayetinde, alkol istersem alkollü kahve seçeneklerini değerlendirirdim bu durumda.

  • candanag  (16.01.15 22:32:27)
Bira.
Kahve pek sevmem. Kahve diye içtiğim şeyler genelde sütlü, kremalı, yoğun kahve tadı olmayan şeyler.

  • pike  (16.01.15 22:47:28)
yardan vazgeçilir kahveden geçilmez. :))

  • kuzey li  (16.01.15 22:50:04)
bi kahve koymadan cevap veremiyorum soruna.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (17.01.15 10:13:26)
Haftalık bira tüketimim senelik kahve tüketimimden fazla o kadar diyeyim.

  • charlesbukowskiineksi  (17.01.15 10:27:57 ~ 10:28:07)
Biradan vazgeçerim tabii ki.
Kahvenin ikamesi yok ama bira bir şekilde benim için ikame edilebilir. Birayı severim ama bira içilen bir ortamda vodka da içilebilirsin. şimdi rakı deseydin olmazdı o bambaşka bir şey. rakı sofrasında/ortamında vodka, şarap falan içilmez.

ama kahve mi rakı mı deseydin işte sıkıntı başlardı :D
  • secilmis uye  (17.01.15 10:37:43)
kahveyi şeçerim.kafein zehirlenmesine girene kadar kahve içebilirim sonuçta.ama bira şişkinlik yapıyor.verdiği şişkinliğe göre de iyi kafa yapmıyor.birayla kafa bulmak pek performanslı değil.kahveyle daha kolay kafayı bulurum.

  • somali carsi alayina karsi  (17.01.15 19:52:10)
ikisini de çok az içerim ve aramam. bira diyorum. neden? kahve hiç ilgimi çekmez. sıcak bir şey içmek istediğimde pekala 395835 çeşit çay falan içebilirim, "aman kahve olsaydı" demem. öte yandan, alkolle aram hiç yoktur. çoğu içki direkt olarak kusturur. ama birayı severim. onu içebiliyorum. hem çok az içtiğim için, iki bira içsem dokuz tane içmiş gibi sarhoş oluyorum. tat desen gayet güzel. yerine göre patates kızartmasının yanında içersin, yerine göre alır kuruyemişin yanında tek başına müziğini dinleyerek sarhoş olmak için içersin. o yüzden kesinlikle bira.

kahveyi içsem ne, içmesem ne. ama birayı içince sarhoş oluyorum. yahu ne güzel. ulan neredeyse 1 sene oldu. bi' ara iki bira içeyim de sarhoş olayım. sonra bi sene daha içmeyeyim ki iki birada tekrar sarhoş olabileyim. nerdeyse 6 lira olmuş zaten bu tarz önlemler almak gerekiyo.
  • der meister  (17.01.15 19:55:45)
kahveyi seçerdim. kahve sabah akşam her türlü gideri var bira öyle değil ama. hem bira hamallık ya :p

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.01.15 19:58:26)
çay.
ikisi arasında kave. türk olanından.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (17.01.15 20:07:45)