almanyada gezilecek yerler vs.

Bu sıralar almanyadayım. ailemin yanında. ilk defa geliyorum. Hannover yakınlarındayım. nereleri gezmemi tavsiye edersiniz. bir hafta çıkıp bikaç şehir gezmek istiyorum. ne kadar para alayım yanıma? otellere önceden rezervasyon yapayım mı? yoksa rahat boş yer bulur muyum? malum ocak ayı, dışarda kalamam.

berlini gezin. başka git denilebilecek çok bir yer yok almanyada.

  • fayfim  (16.01.15 15:46:45)
Heidelberg'e git. uzak sayılır ama git.. Peineye gidersen amcamlara selam söyle.

  • dokuzonbeş  (16.01.15 15:46:48)
size yakinligina gore sirali: bremen, hamburg, magdeburg ve berlin

  • vudin  (16.01.15 15:55:32)
Sana en yakin güzel sehirler Berlin ve Hamburg. Otel konusu rahat, kis mevsimi oldugu icin otel bulmakta zorlanmazsin. Berlini gezmeden önce internetten arastir, yoksa berline sokakta kesfedeyim dersen cok zorlanirsin, özellikle kis mevsiminde. cünkü berlinin yerlilerinin takildigi mekanlar biraz underground, ve disardan pek gözükmeyen mekanlar. Sokaklar da bombos mevsim nedeniyle. Disardan bakinca "berlin dedikleri bu muymus? hicbirsey yok dersin" mekanlari bilmeyince. Onun disinda standart turistik yerlerini gezebilirsin.

Para olayi senin gezme tarzina bagli. Hostel (gecelik 10-20€), alternatifi otel (gecelik 20-70€) gibi. Ulasim almanyanin en kazik tarafi. Mitfahrgelegenheit veya blablacar Hannover-Berlin arasi 20-30€ gibidir, local trenlerle 25-35 euro arasi patlar, Hizli tren 50-100€ arasi patlar.

Dortmund a gitme, hicbirsey yok fabrikalar felan. Bremen güzel ama 1 günde gezersin bitirirsin. Hamburg güzel, denizi var, almanlar hep Berlin mi güzel Hamburg mu diye tartisir. Heidelberg güzel, tarihi bir sehir, ama sana uzak. Münich de bu mevsimde bisey bulamazsin, daglarina cikman lazim, kar felan. Kiel kuzeyde balikci sehri, bu mevsimde rüzgarilidir. goo.gl var birde baltik denizinde bir ada, kücük balikci köyü, orasi da bu mevsimde soguk ve rüzgarlidir.
  • emrahday  (16.01.15 16:41:55)