1 ay içerisinde ingilizcemi en iyi nasıl geliştirebilirim?

bir ay sonra 3 ayrı ingilizce mülakata giricem, ingilizcem biraz zayıf. başarılı olabilirsem hayatımın dönüm noktası olabilir. bu süre zarfında ingilizcemi en iyi şekilde nasıl geliştirebilirim? özelllikle speaking'imi

almancada az buçuk tecrübe ettiğim kadarıyla;

insan akıcı yazamadığını konuşamaz. emeklemekle aynı şey. o yüzden gece gündüz yazışmaya ihtiyaç var. "yabancı dil konuşma"yı kulak yadırgıyor başlarda, yani bildiğin sesinden utanabiliyorsun. bunun için de her gün iki üç paragraf ezberleyip 10 15 kez sesli okumak sesinize alışmanıza yardımcı olacaktır.

ve tabii zaman da dar olduğundan, her gün mümkün olduğunca sık mesai ayırmak gerek.
allah kolaylık versin :)
  • klar  (16.01.15 15:12:46)
genelde sorular spesifik olduğu için soruların cevaplarını şimdiden hazırlayıp çalışabilirsin yüksek sesle tekrar edip telaffuzunu geliştirmeyi unutma. youtubetan mülakat videolarını izleyebilirsin. kursa gidip oradaki hocalara danışabilirsin...

  • anne ben yazar olucam  (16.01.15 15:37:06)
uyurken ingilizce bişiler aç kullağına dolsun o ingilizce..

  • accorbite  (16.01.15 15:37:37)
braniacta izlemiştim sanırım uyurken dinlenilen şeyler hiç kalmıyor bilinç altında. tamamen mitmiş yani. boşuna uykunuzdan olmayın. hiç futbolla ilgili hede bilmeyen bi kadına 3-4 gece futbolla ilgili şeyler dinlettiler sonuç sıfırdı

  • eja  (16.01.15 16:08:25)