Başkent Doğalgazın koyduğu aylık limit mahkeme ile kaldırılabilir mi?

Bu konudaki hukuki hakkımı merak ediyorum. Ankaralıların bildiği gibi Ankara'da doğalgazların çoğunluğu ön ödemeli sayaçta yani içine para yüklediğiniz kartınız ile sayacı çalıştırıyorsunuz. Ama doğalgaz başkent doğalgaza geçince üstün zekalı yöneticiler bu gaza her ay için limit koymaya başladılar yani yılda bir kere gidip 1000 liralık gaz yükleyemiyorsunuz illaki her ay düzenli uzun kuyruklarda bekleyip gazınızı yükletmeniz gerekiyor.

Sormak istediğim konu muhtemelen bu limit herhangi bir yönetmeliğe ya da kanuna uygun değil; sonuçta parasını ödediğim şekilde benim gaz almaya hakkım var. Ben bu konuyu tüketici mahkemesine taşısam sonuç alma ihtimalim ne olur. Hukukçular bunu da açıklasın.

bir şey yapamazsınız ticari olarak doğru bir hamle çünkü. gaz fiyatları aylık olarak güncelleniyor enflasyona göre, olası zamlar da cabası. ön ödemeli sayaçlarda satın alma kotası koymazlarsa bunu müşteriye yansıtamaz ve haliyle zarar ederler. zaten yakında normal sayaçlara geçecekler diye bir şey duydum.

  • argent dawn  (16.01.15 10:33:10)