Gaziantep'i bilenler

Gaziantep'e 1 gecelik bir yolculuk yapmayı düşünüyoruz. ama nerede kalınır nerde ne yenir bir fikrim yok. Orda yaşayan ya da hakkında bilgisi olanlar yazabilirlerse sevinirim.

öğretmenevinde kalmıştık biz fena değildi temizdi.
ulaşım için şehre yakın,
Neler görülür? Klasik bakırcılar çarşısı, lokantalarda yemek, zeugma mozaik müzesi, para müzesi, oyuncak müzesi, atatürk evi, ilk aklıma gelenler.
  • basond  (15.01.15 20:31:29)
Cumartesi günü bunların hepsini yapabilir miyiz?
Pazar akşama doğru da dönüşe kadar vaktimiz var.

  • sta  (15.01.15 20:33:44)
(bkz: halil usta)

  • croupier  (15.01.15 20:36:21)
eksiduyu.ru
var olanların bir kısmını burada yazmıştım.1 güne sığar mı? bilmiyorum.)

  • uzunuzunilgi  (15.01.15 20:38:57)
o zaman kesinlikle zeugma mozaik müzesine git ben en çok orayı beğenmiştim.
Ha ama sen bunlar ne be taş peh de diyebilirsin zevkinize kalmış resimlerine bakın öyle gidin.
Ha bide mutfak müzesi vardı,
Oyuncak para mutfak müzesi yakınlardı birbirlerine.
Özellikle para müzesindeki abiyle tanışın inanın ufkunuz ikiye katlanacak.

Gaziantep gezisinden 2 şey kaldı aklımda birisi zeugma müzesi birisi para müzesi yemekleri kötüydü İstanbulda daha iyi gaziantep yemekleri yedim.

Peşinen söyliyim "he kardeşim ben nerede yiyeceğimi bilemedim, he kardeşim meşhur olan yere gidilmez" (meşhur olan yere de gittim en güzel burası denen salaş,meşhur olmayan mekanlara da gittim)
  • basond  (15.01.15 20:39:19)
koçak, burhan inal, imam çağdaş baklavacılarının birinden baklava yiyebilirsiniz, hatta hepsinde yiyebilirsiniz. yerel yemek yemeye çalışın, kebap ve lahmacundan ziyade. zeugma'yı mutlaka görün. bedesten var çarşıda, çarşı demek zaten, bakırcılar çarşısı.

  • gochebe  (15.01.15 20:41:26)
zeugma müzesinden foto: prntscr.com
unutmadan tahmis kahveside vardı ama tadı bize uygun değildi.

edit:
oyuncak müzesi prntscr.com
prntscr.com

hayvanat bahçesi var alanı geniş ama haliyle biraz uzak ve darıcadaki daha kapsamlı
  • basond  (15.01.15 20:43:08 ~ 20:46:35)
turizm uygulama çok ucuz ama şehir merkezinde değil.

  • siradisi00  (15.01.15 20:59:52)
zaten ucuz kalıcak bi yer aramıyorum pahalı da olabilir ama sadece güzel ve şehir merkezinde olsun

  • sta  (15.01.15 21:29:38)
Bey Mahallesinde bi sürü butik otel var
eski tarihi antep evlerinde konaklıyosun, güzel bir deneyim olabilir.

İstanbulda daha güzel antep yemekleri yedim diyen arkadaş yediğinin antep yemeği olduğuna emin mi? Eminse nerde yemiş söylesin biz de yiyelim özledik
  • littlejack  (15.01.15 22:34:49)
@little
yenibosna özgaziantep sofrası git ye.

  • basond  (16.01.15 04:50:12)
ben hampton otel'de kaldım, gayet de memnun kaldım ama butik oteller daha keyifli olabilir fiyat da sorun değilse

  • karamell  (27.01.15 20:27:06)
biz geldik antepteyiz de bişi sorucaktım. bayazhanı bilen var mı? meyhane ve restorant olmak üzere 2 kısmı varmış. hangisi daha iyidir sizce?

  • sta  (30.01.15 21:34:06)