tatil cunda adası ve adalar

Özellikle son zamanlarda hakkında çok güzel şeyler duyduğum cunda adasına gideyim diyorum, ama ne ada hakkında, ne de ayvalık hakkında bir bilgim var. Bu ada ayvalıka kaç saattir? ve tabii ki bildiğiniz kalacak güzel bir otel varsa paylaşırsanız çok sevinirim.. bir de cunda adasından sonra 2-3 gun için geçebilecek yine güzel bir yer var mı? şöyle sakin, kafa dinleyebilecek..
bir de son olarak bir konuda kararsızım, gökçeada, bozcaada ya da büyükada, yine kalacak yer konusunda verilen her tavsiye kabulumdur..
evet adalarla bozdum kafayı bu sene hayırlısı!
teşekkürler

  • bordeaux  (11.08.09 10:18:07)
linke bakmaya üşenirseniz diye bide ben yazayım; cunda adası, bir köprü mesafesinde ayvalık'a. uzak değil yani.

bir de gitmek isterseniz sarımsaklı diye bir yer var, ayvalık'a bağlı yine. birkaç dakika sürüyor. şeytan sofrasına gidin o manzaranın tadını çıkarın.
  • rectoa  (11.08.09 10:22:50)
biz bazen yuruyerek bile gidiyorduk cunda'ya ayvaliktan, otobus kalmayinca.
lakin gece biraz ruzgarli oluyor o yol, sonra bizim gibi traktore otostop cekmek zorunda kalirsiniz : )

ayvaliktaki pansiyonlarda kalabilirsiniz. bonjour pansiyonu tek gecerim misafirperverlik konusunda.
  • la traviata  (11.08.09 10:42:22)
ayvalık'dan daha sakin, kafa dinleyecek bir yer bilmiyorum zaten, gitmişken tüm tatilinizi oralarda geçirin güzel güzel :)
tatil anlayışınız deniz-güneş tadındaysa sarımsaklı tarafında kalacak yer bakın kendinize, yok kafa dinleyeceğim diyorsanız sahilkent mahallesi (şirinkent olarak da bilinir) tarafından bir ev kiralayın (güneyde tutacağınız dandik pansiyonlarla aynı paraya gelir).
özellikle gün batımlarını şeytan sofrası, cennet tepesi, cunda gibi yerlerde geçirmeye bakın, hayatınıza anlam katın :)
  • brainfour  (11.08.09 10:47:09)
çok teşekkürler arkadaşlar, bir de ayvalıkda
www.taksiyarhispension.com
bu pansiyon baya ünlüymüş sanırım :)
  • gaea  (11.08.09 11:21:09)