Cep telefonu önerisi

Arkadaşlar telefondan hiç anlamam 5 senedir kullandığım telefonum bozuldu artık yenisini almak farz oldu.
aradığım en önemli özellik küçüklük ve görünüş.Özellik önemli değil diyeceğim ama 3 g geldi belki deneriz..mesela 5310 gördüm görünüşü hoş ama 3g ye uygun değil sanırım.neyse buna uygun bit tlf önerebilir misiniz?

Not:fiyat aralığı 300-400 civarı sıfır gibi takıntımda yok temiz 2.el bulabileceğim biryer, birsey varsa o da olabilir.

www.letsgomobile.org
bu linki bir kurcalayın, en azından fikriniz olur.

  • dinomazu  (11.08.09 02:09:26)
Nokia 5330 Xpress Music ?

  • somethinginthewayshemoves  (11.08.09 02:13:45)
öncelikle kararsızlığını halledersen iyi olur diye düşünüyorum. istersen beraber soruları cevaplayalım.

1) 3G olacak mı, olmayacak mı?
2) kamerasını kullanacak mısın, yoksa olmasa da olur mu? olacaksa 2Mp yeterli mi yoksa üstünü mü istersin?
3) bluetooth farzdır, herhalde.
4) özellik istemiyorum dedin, ama mp3 dinlerim dersen işler değişir.

bunları cevaplarsan, daha spesifik cevaplar alabilirsin. eğer dediğin gibi hiç bir özellik istemiyorum dersen, 300 lira fazla derim.
  • bykush  (11.08.09 02:19:08)
@bykush haklısın hocam karasızlık var.bende ipod touch var birtane müzik,oyun vb işini göruyrm onla ama tlfda olsun mu diye kararsızdım ama son kararım 3g olmasın kamerada cok önemli değil.52200 iş görur gibi geldi?

@kolibrit 5330 cetrefilli gibi 5200ya ne dersin tip olarak benziyr ve dahada uygun sanırım.
  • krstshn  (11.08.09 02:48:02)
Samsung M620 güzel telefon. Nokia istersen 6300'ı beğenirim, ama herkeste var :/

  • bykush  (11.08.09 03:26:54)
@krstshn, ben de seninle aynı durumdayım, 5 yıldır 6230i kullanıyordum bozuldu ve 300 - 400 civarı bi telefon arıyorum öyle çok özellikli olması da gerekmiyor:) 5330 hoşuma gitti 5200 a baktım, arkadasımda var kullanımı rahatmış memnun ama ben pek tutmadım niyeyse. M620 yi de beğendim ama yorumları okudum da kullananların birçoğu tavsiye etmiyor. du bakalım ben biraz daha araştırayım alalım birer telefon.
ekleme: 6220 c yi çok beğendim para ekleyebilirsem alırım onu, bide 6303 var, fiyatı daha uygun. ikinci tercihim de o olur muhtemelen.

  • somethinginthewayshemoves  (11.08.09 15:24:28 ~ 15:44:48)
hocam bence en mantıklısı 5200.zaten müzik,foto gibi özellikleri kullanmıyorum hatta mesaj yazmaya bile üşenen biriyim yani klişe olsada ''alo dese yeter''
görüntü olarakta beyazı çok hoş duruyor ve küçük.
bence alalım bunlardan artan parayıda çatır çatır yiyelim hatta ben 2. el alırım muhtemelen:) nedense telefona verilen para fuzuli geliyor bana.yalnız ben portekizdeyim şimdi burdan alsam çalısır mı tr de ordan mı alsam ona karar verip alıcm bakalm.
  • krstshn  (11.08.09 16:56:39)
ben şeklini sevmedim 5200 ın:) öyle de bi takıntım vardır, bide yıllarca kullandığım için içime sinsin istiyorum gerçi sağlam bi ikinci el bulursam ben de alırım. Fransa da yaşayan bi kuzenim var, o ordan telefon getirdiğinde burda pasaportuna işletiyor ama türk pasaportu olması gerekliymiş zannedersem her ülke için geçerli bu.

  • somethinginthewayshemoves  (11.08.09 18:40:56)