Yabanciya Hediye Gondermek

Selam,
Asyalı bir arkadaşıma türkiyeden bize özel bir hediye göndereceğim. Fakat ne gondermeliyim net bir fikrim yok. Var mıdır önerileriniz?
Şimdiden teşekkürler

klişe: nazar boncuğu
gurme: isot, sumak, kimyon, çörek otu gibi özel baharatlardan oluşan bir paket.
dekoratif: çini porselen tabak
giyim: el örgüsü bir aksesuar ya da hırka filan.
  • battal gemalmaz  (14.01.15 14:42:53)
arkadaşınız kadınsa dansöz kıyafeti de olabilir.

  • nuka cola  (14.01.15 14:46:52)
Lokum

  • aeroflot  (14.01.15 14:56:28)
türk kahvesi ve cezve fincan takımı.içtikçe beni hatırla dersin.

  • jamswety  (14.01.15 14:59:34)
Fikirler icin tesekkurler. Turk kahvesi zamaninda baskasina gondermistim. Nescafe gibi yapmislardi :)) one anlatmasi zor biraz

  • bebic  (14.01.15 15:11:43)
anahtarlık, nazar boncuğu, bookmark, paşmina şal, peştemal, gümüş takı, türkiye'yle ilgili güzel ingilizce bir kitap.

ve arkadaşının özellikle ilgilendiği bir alan varsa (mimari, edebiyat, politika, vs.) türkiye'yi o açıdan tanıtan ingilizce bir kitap da olabilir.

kafana uyan birkaç şeyden paket yapabilirsin.
  • lily briscoe  (14.01.15 16:19:40)
Wallaha gitse midye dolma derim ama bilmiyom gider mi, baklava falan da olur sanki.

  • selam  (14.01.15 17:47:53)
Singapurlu bi Kız ev arkadaşıma hediye gönderdi, bizimki origamiyi seviyormuş, origami kitabı yollamış ama üstüne kabartma şeklinde arkadaşımın ismini yazdırmış, işlemiş baya güzel olmuş bi de Kamboçya'ya gittiğinde üstünde Kamboçya yazan Tişört almış. Hediyeler de 1-2 ayda geldi POstayla

  • etki  (15.01.15 11:58:38)