[]

Ankara'da vakit geçirmek

Dün kız arkadaşımdan ayrıldım. 3 hafta Ankara'da olacağım ve boşluktayım. Kendime vakit geçirecek aktivite bulmak istiyorum. Gittiğiniz, planladığınız sergi, oyun, film, pazar, kilise, cami, park, bahçe, konser, etkinlik.
Bütün önerilere açığım. En kötü bilmemne caddesinde inşaat/yıkım var deyin, gideyim onu izleyeyim. :) 
sanatsal etkinlikler için Cermodern'e bir göz at derim, mesela Nuri Bilge Ceylan'a panoramik bakış ilgini çeker belki, pazar olarak 1 Şubatta Ayrancı Pazarına git, antika+organik pazarda dolan. Kazan'a git kavurma ye, esnafın arasında dolan ardına, Eymir'e git önce bir Ankara Tava ye keyiflice ardına bisiklet kirala dolan çevresinde, mola ver çay iç, karabatakların hayatlarını gözlemle ve düşün çayını içerken.

EK: klasik rock seversen cumartesi gece 12'den sonra Ruhi Bey'de In Rock canlı performansı da olabilir.
  • candanag  (14.01.15 14:19:44 ~ 14:27:26) 
Ben burada gitmiştim, açan adamlarla arkadaş gibi olduk. Dün öğrendim ki Ankara'ya da açmışlar. "Odadan kaçış" oyunu var. Ben buradakini beğenmiştim, iki kişi gitmiştik söyliyeyim ama tek kişi de gidilebiliyormuş. Bi bak istersen: www.facebook.com normal linkini de şimdi buldum: www.odadankacis.com


  • karmmark  (14.01.15 15:27:54 ~ 15:30:26) 
ankara'da olsam yapmak istediklerim:

1. ziyarete açık bir asaatinde anıtkabir'i ve içindeki müzeleri gezmek.
2. bel-pa'da buz pateni yapmak.
3. çiftlik'te kokoreç-ayran
4. rahmi koç müzesi, (ulus/çengel han)'da gezinmek.
5. anadolu medeniyetleri müzesini gezmeyi atlamamak.
6. cer modern'de varsa oyun/sergi katılmak.
7. sahaf kurcalamak (zafer çarşısında kaldılar sanırım bir tek)
8. bütün bunları yaparken kestane kemirmek, sokakta satılan sıkma meyve sularından içmek.
  • balik kraker  (14.01.15 15:43:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.