Atayım mı ben bu telefonu ? (Şarj sorunu)

Telefonu şarja taktığımda "şarj oluyor" diye görünüyor. USB'den bilgisayara da bağlanıyor, veri aktarımı vs sorun yok ama şarj kafasına göre takılıyor.

3 saat %6'da takılı kalıyor mesela, sonra bi bakıyorum 10 dakikada %10 artmış. Bazen tüm gün şarjda kalsa hiç artmıyor ama "şarj oluyor" yazısı hep var.

Ne ola bunun sorunu ?

ne kadar süredir aynı bataryayı kullanıyorsun?

  • tolga asp  (14.01.15 13:24:48)
8-9 ay oldu herhalde. garanti belgesini memlekette unutmasam garantiye gönderirdim de, 10-20 liraya yapılcak bi şeyse uğraşmayayım.

  • akatreil  (14.01.15 13:28:27)
Farklı kabloyla denedin mi? Bu kablolar çok dandik, çalışıyor görünüyor adam akıllı çalışmıyor falan. Benim kablo da 1 sene sonunda dediğin gibi yapmaya başladı, farklı kabloyla çözdüm.

  • osurdum  (14.01.15 13:29:12)
Nerdeyse 8-10 farklı kabloyla denedim. İşyerinde şarj aletini kullanmadığım kimse kalmadı nerdeyse.

  • akatreil  (14.01.15 13:31:56)
Bu işlemi hep aynı PC'de mi deniyorsun? PC'nin USB çıkışında sorun olabilir

  • teknikekip  (14.01.15 13:51:29)
8-9 ay bataryanın ölmesi için kısa bir süre ama hor kullandıysan öldürmüş olabilirsin. yeni batarya alıp dene dicem ama sorun başka bir yerden kaynaklıysa boşuna almış olursun.

telefoncuya gidip "abi sizde şu bataryadan varsa on dakika şarja takalım" dersin, on dakika sonunda ya yeni batarya almaya karar verirsin ya da telefonu tamire bırakırsın.
  • tolga asp  (14.01.15 14:04:54)
veri aktariminda sorun yok ama sarj tutmuyor dersen ve sarj bütünlesik degilse, degistir.

s4 kullaniyorum, ilk aldigimda isinma sorunuyla gittim degistirdim suan sorunsuz. servise verene kadar da amazondan orjinal avrupa serisi batarya aldim. bana türkiye servisinden verilen de avrupa serisinden baska bir batarya olmus zaten. hatali seriler oluyor, üretici genelde kabul ediyor bunlari da.

yeni batarya al, öyle dene.
  • wiillii  (14.01.15 14:07:35)
şarj entegresi bozulmuştur. telefona göre değişir tamir ücreti

  • icim urperiyor  (14.01.15 15:46:24)