websitesine araç.. aklımdaki sorular..

şimdi teknik bir konu ile ilgili bir websitesi yapıyorum. aklımdaki soru şu,

yaklaşık 20 tane termal görüntü var elimde bu termal görüntüler sadece sarıdan kırmızıya olacak şekilde renklendirilmiş. ben istiyorum ki kullanıcı termal görüntüden (bildiğin jpeg) istediği noktayı tıklasın o noktaya göre ben de hesaplama yapayım ona sunayım. Bunu da şöyle düşündüm hani paintte bir tane araç var resimdeki bir noktadaki rengi alıyor. işte bu aracı websiteye koyup kullanıcıya çaktırmadan renk aldırsam sonra bu renk kodlarına göre değerler belirlesem ve öyle hesaplamayı tamamlasam bu mantıklı olur mu?

işte aklımdaki soru budur.

Paint aracini bir web sitesinde calistiramazsin. Ama ayni fonksiyonu javascript ile yapabilirsin.

Tahminime göre bunun gibi birsey araiyorsun
www.script-tutorials.com

bu javascript kütüphanesini sitene ekleyip, kendi koduna entegre etmelisin. Verdigim örnek html5 destekli tarayicilarda calisiyormus sadece aklinda bulusnsun(yeni tarayicilarin nerdeyse tamami destekliyor). ama internet explorer 6 felan desteklesin istersen araman lazim.
  • emrahday  (14.01.15 11:45:52 ~ 11:48:11)
işte mesela bunu aldım arka planda şu HEX yazan yerdeki kodlara göre bende değer tanımladım sonra onlara göre hesaplama yaptım.

sanırım böyle olabilir.
  • dedim dedim de kime dedim  (14.01.15 11:47:37)
yaptigi sey basit, tiklanan alanin hex kodu olarak rengini dönüyo sana. sende hex kodunu alip diledigini yapabilirsin.

  • emrahday  (14.01.15 11:49:15)