Kahveye başlıyorum

Ama hangisi? Evde french press var.
Kahveyle ilgili bilgim çok kısıtlı. Sadece poşetlerde satılan granül kahveleri (nescafe gibi) sevmiyorum. Tadı biraz güzel olsun ve içinde zararlı katkı maddesi olmasın.

Etrafta bilindik büyük marketler, tchibo ve starbucks var.

Not: kahveye bir miktar süt katmayı severim.

tchibodan 250 gr african blue al. french prese göre çektir. 1 yemek kaşığı at her kupa için. afiyet olsun.

  • aeroflot  (13.01.15 15:12:11)
tchibo'ya git. 100'er gram al ki bayatlamasın. çekilen kahveler çabuk bayatlıyor. ve kahveyi çektirirken french press için çektirmeyi unutma.

  • thracian  (13.01.15 15:15:40)
klasik ve banal bulunabilir belki ama türk kahvesi candır. sütlü olur sütsüz olur her türlü gideri var.

  • kakao  (13.01.15 15:16:18)
Guatemala Antigua iyi gider başlangıç için bence. Genelde starbuckslarda o yapılır zaten.

Eğer starbuckstan alacaksanız, o günki kahveyi sorun. (Zaten makinenin üstüne yazıyorlar) Deneyebilir miyim deyin shot bardağına veriyorlar. Ben öyle denemiştim 1-2 kez. Ondan sonra beğenirseniz alırsınız.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (13.01.15 15:17:20)
Mahmut efendinin colombian kahvesi de güzel ama mskine için o. Git tchiboya elli gram guatemala al pişman olmazsın

  • kablelvuku  (13.01.15 15:19:23)
aeropress al boşver french press'i.

  • cthulhu  (13.01.15 15:30:45)
starbucks colombia narino'yu tavsiye ederim. ben de french press'te yapıyorum.

  • m e l t e m  (13.01.15 16:34:33)
gözünü seveyim aynı lezzetteki kahve için starbucks'a o kadar para bayılma git tchibo'dan al.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.01.15 16:42:59)
tchibo'nun kahvesi bence çok kötü. midemi yakıyor sonrasında. ayrıca o kadar para ne? 20 lira bir şey. bana en az 1 ay gidiyor. yanında da kendi seçimin olan bir kahve ikram ediyorlar. o da 7-8 liralık bir ikram.

  • m e l t e m  (13.01.15 16:46:47)
biz starbucks'in yilbasi kahvelerine bayiliyoruz, henuz bulunuyorken alip deneyin derim.

ayrica starbucks'in tchibo'dan fiyat olarak cok bir farki yok. ortalama 20 liraya buyukce bir paket aliyorsunuz ve yaninda bir de kahve ikram ediyorlar. biz iki kisi 25-26 liraya starbucks'ta oturup 2 kahve icip bir de ustune kahvemizi alip evimize donuyoruz ki bana gore oldukca makul bir fiyat.bu starbucks cok pahali yakistirmasi nereden geldi, hic anlamiyorum.
  • fraise  (13.01.15 16:52:05 ~ 16:53:09)
starbucks'ın kahvesi tchibo'dan kat kat daha güzel. pahalı da değil ayrıca. 12 liraya falan geliyor 250 gr kahve.

en iyisi aslında gidip 3rd wave'cilerden kahve almak. onlarınki gerçekten çok kaliteli oluyor.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (13.01.15 17:00:13)
starbucks sumatra 250 gr 19 lira.

tchibo hangisi hatırlamıyorum 250 gram 8 küsur lira.

buradan geliyor fiyat farkı.

sanki götümden uydurmuşum gibi davranmıyor musunuz bi de.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.01.15 17:41:16)
tchibo'nun kahvelerinin fiyatları şurada: www.tchibo.com.tr

250x2'li paketler 19 lira civarında.

starbucks'tan şunu alıyorum ben: www.starbucks.com.tr

20 lira bir şey ve tchibo'nun kahveleri gibi tatsız değil. daha ucuz da olsa "bence" verdiğim paraya değmeyen tatsız kahve alacağıma lezzetini sevdiğim kahveyi almak daha mantıklı.

tchibo ofis gibi kalabalık ortamlarda, sık kahve tüketiliyorsa ideal bir seçim ama keyif kahvesi olarak tchibo almam. gerçekten midemi yakıyor.

starbucks'ın kahvesi en iyi kahve mi? değil tabi. en iyisi yurtdışında, kendi bölgesinden çekirdek olarak satın alıp getirip evinde öğütücüde öğütüp içtiğin kahve...
  • m e l t e m  (13.01.15 17:54:40)
gurur meselesi yaptık! eheh

  • m e l t e m  (13.01.15 18:14:50)
@camussar
Sen bağımlı olmuşsun kardeş.

  • m e l t e m  (13.01.15 18:22:59)
@camussar, çok iciyoruz, bende de 2 haftada bitiyor, günde 1-1,5 litreye varıyor, kahve makinesi sürekli açık nerdeyse. :)

@pro, yanlış anlama meltem'in açıkladığı gibi verdiği keyiften dolayı aradaki fark aşırı koymuyor, 8 liralık içecek de beleşten geldiğinden 13 tl'ye geliyor.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (13.01.15 18:50:41)