32 Bit'ten 64 Bit'e geçerken

Diskimde bir sürü steam oyunu kurulu. Ram artışı yapacağımdan 64 bit win 7 kuracağım fakat aklıma takılan, oyunları tekrar indirmek zorunda kalıp kalmayacağım. Oyunları yeniden indirmem gerekecek mi?

32 bitte çalışan tüm programlar 64 bitte de çalışır.

  • tururo  (13.01.15 12:21:14)
tüm programlar demek çok doğru olmayabiliyor her zaman. şöyle ki, eğer oyunun ya da programın 64-bit exe dosyası varsa 32-bit exe dosyası 64-bit işletim sisteminde çalışmayabiliyor. Ama böyle durumlarda (özellikle yeni oyunlarda) kesin olarak 64-bit uyumlu exe dosyası da yer alır. Örn: Crysis oyunu bu şekilde olmuştu bende.

  • himmet dayi  (13.01.15 12:24:01)
tururo'nun yazdığı yanlış. Programlar da oyunlar da 32/64 bite göre farklılık gösterebilir. Oyunlarını indirdiğin yerde 32/64 seçenekleri yoksa, senin sistem çalışabilir işletim sistemleri gibi detay bilgisinde de görünüyorsa sorun olmaz.

  • osurdum  (13.01.15 12:25:57)
Peki win 7 64 bit mi yoksa win 8.1 64 bit mi tavsiye edersiniz?

  • taking fire need assistance  (13.01.15 12:26:44)
7-64-ultimate

  • ucan spagetticanavari  (13.01.15 12:28:22)
Tabi ki Win8.1

Her konuda üstün 7'ye göre. Rakamlarla konuşurum. Kılıçdaroğlu Stayla.
  • himmet dayi  (13.01.15 12:37:54)
Zamaninda xp artik antika olmusken hala xp tavsiye edilirdi. Vista disinda windows un eski sisteminde kalmak kayiptir. Simdiye kadar kullandigim en iyi sistemdi 8.1

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.01.15 12:45:25)
Teşekkürler. Peki Win 7 32 bit'e kurulu bir sistemden Win 8.1 64 Bit'e geçmek uygulamalara zarar verir mi? C'yi es geçiyorum, orası zaten silinecek fakat oyunlarım ve diğer uygulamalarım D'de kurulu durumda.

  • taking fire need assistance  (13.01.15 12:49:07)
8.1'in 7'ye göre tek bir üstün özelliği dahi yoktur himmet.

  • ucan spagetticanavari  (13.01.15 12:53:01)
Vermez cunku windows 7de gostermelik olarak bulunan uyumluluk modu hani bu xp modunda calistir olan ama hicbir ise yaramayan ozellik 8.1 de kusursuz calisiyor sen calismayan bi programini vista veya win7 uyumluluk modi ile calistir dedigin anda sorunsuz calisir hatta program calisirsa bu ayarlari da saklar hatta ve hatta sihirbazi var ugrasmana bile gerek kalmaz hangi modda calisacagini kendiso bulur zaten(ustun ozellik 1)

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.01.15 12:57:48)