boş duran akvaryuma değişik bir şey yapsam?

40 cm uzunluğunda 20 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde dikdörtgen bir akvaryum var. 2 senedir duruyor orada.

acaba ben bunda hayvan beslemek yerine kapalı devre bir ekosistem yaratsam tutar mı? içinde yosun bitki falan olan, nem ve güneş ile besinini sağlayan kendi kendine bir sistem?

internette bir kaç örneğini gördüm deneyen var mı böyle bir şey?

İlginizi çekerse şöyle bir şey gördüm www.facebook.com

  • whoosie  (13.01.15 12:19:49)
yok aquascaping gibi değil de bunun susuz versiyonu. yani bonsai bahçesi gibi düşünün. içinde normal otlar ve belki minyatür ağaçlar olacak.

  • thracian  (13.01.15 12:22:37)
facebookta akvaryumdizayn sayfasını incelemeni tavsiye ederim. link atardım ama torrent şu an internetimi sömürüyor. özel mesajla da istediğini sor senin yaptığının sulu versiyonunu yani nanoakvaryumum var bir tane

  • kablelvuku  (13.01.15 12:29:45)
aslında tam olarak amacım şu:

i.imgur.com
  • thracian  (13.01.15 12:50:40)
Terrarium mu ne onun adı. Google'da epey görsel çıkıyor. Hatta bir sitede karşıma çıkmıştı, adamın biri büyük bir fanusun içine bir bitki dikiyor ve kapağını da hiç hava almayacak şekilde kapatıyor. 53 sene sonrası ise şu şekilde:
www.dailymail.co.uk

  • safepassage  (13.01.15 12:58:43)
www.youtube.com

çok zor değil yapımı. ben uygun bir cam vazo alıp yapmayı düşünüyorum bu aralar.
  • rygard  (13.01.15 14:10:45)
safepassage tam da demek istediğim şey bu. otonom bir kapalı devre ekosistem.

  • thracian  (13.01.15 14:13:02)