13 yaş erkek çocuğu için roman

selamlar, bu yaşlarda ilgi alanı resim ve bilgisayar oyunları (vurdulu kırdılı olmayan) bir erkek çocuğu için hangi fantastik, macera romanlarını önerebilirsiniz? kitap okuma alışkanlığı pek yoktur, bunu kazandırmak adına seri kitap olması tercihimizdir.
iyi günler.

  • inheritance  (13.01.15 09:29:38)
Tabii ki Harry Potter:)

  • gmzo  (13.01.15 09:29:55)
Agatha cristie

  • phoenixboy  (13.01.15 09:35:17)
Christie*

  • phoenixboy  (13.01.15 09:35:59)
ölüm kapısı serisi :{

  • neseranni  (13.01.15 09:45:41)
jules verne serisi güzeldir. dünyanın merkezine yolculuk olabilir. ben onun yaşındayken yüzüklerin efendisi'ni okumuştum ama okumayı seviyordum. sizin için en mantıklı seçenek jules verne olabilir. angela'nın külleri de iyidir. neil gaiman'ın yolun sonundaki okyanus kitabı da gayet sade ve akıcıdır.

  • thracian  (13.01.15 09:55:46)
klasikleri okuma çağı gelmiş. o yaşta, daha önce çok okumamış çocuklar klasikten başlatılmaz gibi düşünmemek lazım. belki çok iyi örnekler okuduğu için sevicek. balzac, puşkin filan olabilir.

  • snape i başından beri tanırım  (13.01.15 10:06:21)
hobbit ve harry potter diyorum.
bu percy jackson serisi de var.
the maze runner benim cok hosuma gitmisti, o seri de şahane.

ve son olarak, last but not least.
ender in oyunu.

gerçi bu cocuk kitabı değil ama kesin sever.
  • sage  (13.01.15 10:09:55)
  • gece lampulu  (13.01.15 10:10:14)
masalın aslı

  • slalom  (13.01.15 10:30:00)
harry potter +1 hem okula özendirici yanı bile var. açıp tekrar okusam mı yıllar sonra diyorum bazen

  • alm est  (13.01.15 10:34:39)
www.tudem.com

gunisigikitapligi.com

Resim için YKY Çocuk ve İş Bankasının harika kitapları var.
  • kaset  (13.01.15 10:38:27)
jules verne +1

  • nuka cola  (13.01.15 11:04:11)
Harry Potter çok seviyorlar arkadaşlar yazmış ama epey de kalın bu kitaplar.

bunun dışında saftirik serisi var. hem kızlar hem erkekler çok seviyor. felaket Henry serisi var.

agatha christe'e olabilir.

beraber büyük bir kitapçıya giderseniz ve beraber seçerseniz kitabı daha güzel oluyor.

bizim sevdiğimiz kitapları ne yazık ki sevmiyorlar. mesela robinson crusoe çok itici gelmişti yeğenime. Türkçe dersi için olmasına rağmen okumadan bırakmıştı.
  • mea maxima culpa  (13.01.15 11:58:11)
Harry Potter kitaplarının kalın olduğuna bakmayın, bir günde 600 sayfaya yakın okumuşluğum vardır. Acayip sarıyor, elinden bırakamıyorsun.

Ayrıca Jules Verne +1 her çocuk bu adamın kitaplarını hatmetmeli bence.
  • r_u_h  (13.01.15 12:18:45)