almanyada staj

Hallo Zusammen,

Bu yaz almanyada staj yapmayı düşünüyorum. 2. sınıfım. 1 yıla yakın startup ölçeğindeki eticaret sitelerinde çalıştım. 8 aydır da global bir firmada SAP ekibindeyim. Almancam var ama epey soğudum, gidene kadar kastırıcam tekrar. Bir de staj için bir şirkette (almanyada) sağlam bir referans var.
Bu kriterlere göre lütfen aşağıdaki sorularıma yanıt arayalım:

1-) ben iş miş koştururken okulu iyice boşladım maalesef, ortalama bok gibi. Staj ayarlanmasında ortalama sorun olur mu? Engelse ne kadar engel staj hayal mi yani?
2-) Siz sorsanız henüz danışman sayılmam ama, cv'me Junior Sap Consultant filan yazayım mı abes olur mu? lan bu adam madem danışman olmuş niye staj arıyor ki filan demesinler?
3-) Staj için az da olsa para verirler mi acaba? Vermezlerse gidemem cünkü.

Herzliche Grüße :P

1) Bazıları sorun ediyor bazıları etmiyor. Ben 2.03 ile global bi firmada yapmıştım. Ki Kocaeli'de okuyordum yani öyle ODTÜ falan değil. Tamamen sana bağlı.
2) Daha 2. sınıftaki birinin 'danışman' sıfatıyla çalışması gerçekçi geliyor mu? Piyasayı bilmediğmden soruyorum.
3) Her halükarda para verirler, ama cüzi bi miktar olur.
  • roket adam  (13.01.15 07:41:56 ~ 07:42:34)
verdikleri para 400 euro dan az olmaz. daha üstü icin pazarlik yapabilirsin, pazarligi kimse kötü gözle bakmiyor. 400 euro teklif ederler de calismam diyorsan yap pazarligini, isteyenin bir yüzü kara istemeyenin iki yüzü. o an acil stajer ihtiyaclari varsa 1000 de verebilirler.

  • emrahday  (13.01.15 10:42:31)
Teşekkürler cevaplarınız için.

@roket adam, 1 yıl deneyimi olan birisi olarak düşününce yazılabilir. Ama dediğim gibi bana sorarsanız danışman filan sayılmam tabii henüz.
  • klar  (13.01.15 15:35:10)
Alman mantığıyla düşün, Türk mantığıyla değil. Türk mantığıyla millet işe girer girmez danışman yazıyor. Madem consultant'sın, gel şu işi bi yap bakalım dediklerinde patlarsan üzerler.

  • roket adam  (14.01.15 10:34:37)