[]

avokadoyu olgunlaştırmak

1 gün kese kağıdında muzla bekledi, şu an eskisinden çok daha yumuşak ama rengi koyulaşmadı gibi, aldığımda nasılsa rengi hala aynı, koyu yeşil. bu olmuş mudur yoksa bekleyeyim mi 1 gün daha?
 
Yenme kıvamına dair şurada bazı görseller paylaşmıştım, belki işinize yarar: www.yenideneyim.com

Tavsiyem ise yanında tuttuğunuz meyvelerle 1-1,5 gün daha beklemesi.
  • yenideneyim  (12.01.15 23:39:26) 
Bekledikçe muhakkak olgunlaşır ya. Acelen yoksa bekle. Acelen varsa da git olgununu al. :) Kabuğu kararmaya başlayınca olgunlaşıyor demektir.


  • yirmisantim  (13.01.15 00:53:57) 
aldığın avokadonun kabuğu gittikçe kararan cinsten olduğuna emin misin? Pek çok çeşidi var ve her çeşidi kararmıyor. Ayrıca Türkiye'de yaygın olan Haas tipi avokadoların olgunlaşma evreleri:

www.cravingideas.com
  • warrior princess  (13.01.15 03:28:39) 
askere gönder.


  • aeroflot  (13.01.15 08:05:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.