evime spor odasi yapiyorum fikirlerinizi alabilir miyim ?

2 ay falan oldu spora baslayali. spor salonundan memnun olmadigim icin bizim evdeki bos odalardan birine spor salonu kurucam. almak istedigim aletler sunlar

www.waterrower.com

water rower. bunu alma sebebim kardio. spora baslamadan isinmak icin 15 dk. illa aynisi degil ama baska bir versiyonunu da alabilirim

kapiya asilan veya kendi basina durabilen bir barfiks aleti. bunun gorselini koymaya gerek gormedim

bir tane bench yapabilecegim uzanabilecegim sirtini ayarlayabildigin koltuklardan.

bir set dumble. 2.5 , 5 , 7.5, 10 , 15 , 15.75 , 20 kg agirliklardan

bunlar disinda almam gereken birsey var mi ? ayaklar icin mesela ne yapacagimi acikcasi bilmiyorum.

Barfiks çubuğu barbell/dumbell seti dışında bir şeye gerek yok. Vücut ağırlığıyla da yapabileceğiniz egzersizler ver. Belki atlama ipi bir de. Onun dışında kalanlar israf. Ama en iyisi salon tabii, onu da not olarak belirtmek isterim.

  • angelus  (12.01.15 15:30:57)
bence kurek olayini bosver sunlara bak
www.finspor.com.tr
(tabi para cok sorun diilse)
benim gym de bunlardan var cok iyi kardiyo yaptiriyor 1 saatte 1000 kalori civari yakiyorum
  • rentts  (12.01.15 15:42:05)
ben olsam ip ve sağlık topu da alırdım

  • gaza gelen  (12.01.15 15:42:42)
angelus+1

water row işi eylenceliye benzese de ı-ıh. evin müsaitse birkaç set jumping jack yap, ısınırsın zaten.

ayaklar için de ha bu:
i.ytimg.com
  • namus ninjası  (12.01.15 16:05:50)
ciddi kosacaksan bir kosu bandi al, ciddi kosup kosmayacagini olcmek istiyorsan birkac ay disarda kos. kosu bandinin faydasi tempo tutmasi.

isindiktan sonra hicbir alet kullanmadan yapabilecegin bir ton egzersiz var.

(bkz: freeletics)
  • idexo  (12.01.15 16:58:10)
1 tane 40 kiloluk plaka al. karın çalışırken çok işe yarıyor. iki tane 20 kiloyu sıkıştırıp taşımak zor oluyor. calf çalışırken de 40-50 kilo lazım en az, yine 40lık plakaya kaldın.

  • günde 3 litre kola içen adam  (12.01.15 17:00:44)
kum torbası da iş görür. seçenekler sınırsız.

  • namus ninjası  (12.01.15 17:04:00)